Nowy numer 49/2020 Archiwum

Polskie Top Gun

W lipcu 25 samolotów F-16 zmieni miejsce stacjonowania z poznańskich Krzesin na bazę w Łasku, a część MIG-ów z Mińska Mazowieckiego przeniesie się do Mirosławca w zachodniopomorskiem, o czym poinformował rzecznik Dowództwa sił Powietrznych ppłk Artur Goławski.

„32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku stanie się w lipcu największą jednostką lotnictwa bojowego w Siłach Powietrznych. Ale tylko tymczasowo” – powiedział Goławski. Do Łasku przeniosło się 25 samolotów F-16 z siostrzanej 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego, a także kilkudziesięciu żołnierzy personelu naziemnego. Pozostaną tam do 8 sierpnia.

W tym czasie, jak wyjaśnia Goławski, pas lotniska w Krzesinach zostanie poddany pracom konserwacyjnym. Dodatkowo lotnicy obu baz będą mieć wspólne ćwiczenia z Amerykanami, którzy przylecą w drugiej połowie lipca na dwa tygodnie do Łasku z bazy lotniczej w Aviano we Włoszech. „Wtedy w 32. BLT stacjonować będzie niemal 50 odrzutowców” – dodał.

Natomiast do Mirosławca przeniosło się na kilka tygodni siedem myśliwców MiG-29 z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Następne cztery mińskie myśliwce przechodzą modernizację w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy. Co więcej na statecznikach mińskich myśliwców malowane są portrety zasłużonych lotników, w tym asów dywizjonu 303.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama