Nowy numer 33/2019 Archiwum

"Santo subito" spełnia się

Kard. Stanisław Dziwisz powiedział dziś na antenie Radia Plus, że "pragnienie uczestników pogrzebu Jana Pawła II „santo subito” spełnia się a Bóg wysłuchał modlitw ludzi na całym świecie. Dziś członkowie Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie uznali prawdziwość cudu koniecznego do kanonizacji.

"Decyzja ta jest potwierdzeniem świętości Jana Pawła II, a także ukazaniem jeszcze raz, że droga do świętości, którą szedł Jan Paweł II, jest drogą pewną i wzorem do naśladowania" – powiedział metropolita krakowski.

"Jako osobisty sekretarz Ojca Świętego Jana Pawła II, który miał przywilej doświadczenia Jego świętości, dziękuję Bogu, że będę mógł się cieszyć za swojego życia wyniesieniem do chwały świętości Ojca w wierze i w kapłaństwie, a także Tego, któremu z miłością służyłem do ostatniego uderzenia jego serca" – wyznał kard. Dziwisz.

Metropolita krakowski zapewnił, że jego diecezja dziękuje Bogu za wysłuchanie modlitw za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II.

"Jesteśmy wdzięczni papieżowi Benedyktowi XVI za otwarcie procesu beatyfikacyjnego, jak również Ojcu Świętemu Franciszkowi, który z przekonaniem prowadzi proces do uroczystego i urzędowego ogłoszenia swojego poprzednika świętym" – podkreślił kard. Dziwisz.

Zob.: Kardynałowie uznali cud Jana Pawła II!

« 1 »

Zobacz także

Polecamy

 • nieprawda
  02.07.2013 17:49
  "Santo subito" [nie] spełnia się, kard. Dziwisz ma problemy z logicznym wnioskowaniem.
  Słowa ""santo subito" oznacza - święty natychmiast, a mija 8 lat od śmierci JPII, więc "subito" nie ma, są procedury, które trzeba przejść.
  Jestem ciekaw, jeśli Karol Wojtyła zostanie ogłoszony świętym, jakie dokładnie zostanie przedstawione uzasadnienie medyczne o "cudzie" uleczenia, aby ludzie uwierzyli i świat medyczny.
  doceń 1
 • karoll102
  02.07.2013 19:40
  Chwała nie ch bedzie Bogu za wszystkich swietych ktorych zechciał wywyzszyc.
  doceń 0
 • jarek
  03.07.2013 10:07
  Szczerze mówiąc, to nie jestem pewien, że to dobrze, że w naszych czasach wszystko musi być "subito", nawet kanonizacje i to z podkreśleniem szczególnej wagi tej szybkości.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL