Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Biskupi zmieniają nazwę

Dotychczasowa Konferencja Episkopatu Kenii (Kenya Episcopal Conference - KEC) została przemianowana na Kenijską Konferencję Biskupów Katolickich (Kenya Conference of Catholic Bishops -KCCB), informuje CISA News.

Oficjalna uroczystość miała miejsce w parafii Matki Bożej Pocieszycielki w Nairobi, w dzielnicy Westland, 28 czerwca.

Mszy świętej przewodniczył arcybiskup Nairobi, kad. John Njue, któremu towarzyszyło kilkunastu biskupów i kilkudziesięciu księży.  

"Zmiana nazwy jest działaniem strategicznym, gdyż daje przejrzystość i określa tożsamości Kościoła katolickiego w Kenii" powiedział kard. Njue.
Sekretarz generalny KCCB, ks. Vincent Wambugu zwrócił uwagę, że w Kenii  "istnieje wiele kościołów protestanckich, które nazywają się  Kościołami Episkopalnymi. Zmiana nazwy ma na celu uniknięcie nieporozumienia, aby dotychczasowa Konferencja Episkopatu nie było mylona z kościołami protestanckimi"

W uroczystości wzięły udział setki chrześcijan, również protestantów. W homilii kardynał Njue wezwał chrześcijan do modlitwy za kraj, a szczególnie za odpowiedzialnych, by działali zgodnie z tym do czego są powołani.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama