Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Budynek z własnym słońcem

Chińczycy trzymają się mocno.

W syczuańskim mieście Chengdu w Chinach otwarto największy wolno stojący budynek świata. Według obliczeń mógłby pomieścić w środku dwadzieścia oper w Sydney lub trzy Pentagony. Olbrzym mierzy 500 m długości, 400 m szerokości, 100 m wysokości i ma powierzchnię 1,77 mln km kw. Na jego terenie znajdują się m.in. centra handlowe, park wodny, lodowisko, wioska śródziemnomorska, a także wiele hoteli. Chińczycy na tym nie poprzestają, pragną stworzyć dla budynku własne słońce. Wstępnie ma ono zawisnąć nad The New Century Global Center za trzy lata, kiedy budowa całego kompleksu zostanie zakończona. Sztuczne słońce ma zapewnić nie tylko światło, ale też ciepło przez 24 godziny na dobę, po to by klienci mogli kupować w najlepszych warunkach.

Chińczycy pewnie będą musieli zafundować sobie od tej pory nowe okulary słoneczne, kremy do opalania i zapas kofeiny, by przez 24 godziny utrzymać się na nogach.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama