Nowy numer 48/2020 Archiwum

JESTEM w zasięgu [~Bóg]

Plakaty z takim hasłem pojawią się latem w miejscowościach wypoczynkowych na terenie 11 diecezji. Będę informowały urlopowiczów o mszach świętych i wydarzeniach ewangelizacyjnych odbywających się w okolicy a także o rekolekcjach, których będzie można wysłuchać wszędzie tam, gdzie da się złapać zasięg bezprzewodowego internetu.

Taką możliwość stwarza serwis MANHU.pl, który popularyzuje audiobooki związane z pogłębianiem formacji chrześcijańskiej. Wykorzystując Wi-Fi w domu wczasowym czy też w pociągu można połączyć się z MANHU za pomocą smartfona i wysłuchać fragmentu rekolekcji lub audiobooka, przeznaczonego na dany dzień. Kolejny odcinek danego tytułu emitowany jest następnego dnia. W czasie wakacji udostępniane będą w taki sposób między innymi ostatnie rekolekcje O. Adama Szustaka OP „Garnek strachu”, „W poszukiwaniu Bożych przewodników” O. Augustyna Pelanowskiego OSPPE czy też poradnik autorstwa Moniki i Marcina Gajdów  pt. „Rodzice w akcji”. 

W wielu miejscowościach urlopowicze znajdą się też w bezpośrednim zasięgu działań ewangelizacyjnych. Tak będzie np. w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, gdzie Ewangeliach głoszona będzie na plażach w pasie od Dźwirzyna do Ustki. O miejscach i godzinach takich wydarzeń zarówno nad morzem, jak i w górach informować będą wczasowiczów właśnie niebieskie plakaty. Mają one przypominać o duchowym wymiarze wypoczynku i zapraszać do przeżywania wakacji razem z Bogiem.

Akcji patronuje portal Wiara.pl.

Zobacz też Lato w Bożym zasięgu

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze