Nowy numer 48/2020 Archiwum

PiS jedyną partią w Nasielsku

Od kilku tygodni temat wyborów w Elblągu rozgrzewa scenę polityczną w Polsce. W cieniu tych prestiżowych dla wszystkich partii zmagań mieszkańcy Nasielska wybiorą nowego burmistrza - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

O fotel burmistrza stara się sześcioro kandydatów. Większość z nich została zgłoszona przez komitety lokalne. Jedynym kandydatem, który został zgłoszony przez ogólnopolską partię, jest Andrzej Pacocha z Prawa i Sprawiedliwości.

Politologów nie dziwi to, że w mniejszych miejscowościach, takich jak Nasielsk, duże partie nie wystawiają swoich kandydatów. "W mniejszych miejscowościach głosuje się przede wszystkim na kandydata, którego się zna. To kolega z pracy, szkoły itp." - mówi Jakub Świderski, politolog z Uniwersytetu Gdańskiego.

Wybory na burmistrza Nasielska odbędą się 7 lipca. Zostały ustalone po tym, jak poprzedni burmistrz miasta Grzegorz Arciszewski został odwołany w referendum, które odbyło się 7 kwietnia. Odwołany burmistrz jest jednym z kandydatów w obecnych wyborach na burmistrza Nasielska.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama