Nowy numer 48/2020 Archiwum

Koloseum nie dla turystów?

Turyści z całego świata przebywający w Rzymie muszą liczyć się z trudnościami z dostaniem się do Koloseum. Zabytek może być zamykany w godzinach zwiedzania z powodu protestów personelu i związków zawodowych.

Po raz pierwszy amfiteatr Flawiuszów został zamknięty bez wcześniejszych zapowiedzi w czwartek rano na 3,5 godziny z powodu akcji protestacyjnej pracowników. W tym czasie kilka tysięcy turystów stało w kolejce w prawie 40-stopniowym upale czekając na ponownie otwarcie zabytku. Wielu cudzoziemców było oburzonych, niektórzy słabli z gorąca.

Zgodnie z zapowiedziami strony związkowej również w najbliższych dniach należy być przygotowanym na podobne trudności, a nawet rozszerzenie protestu na inne zabytki starożytności w Wiecznym Mieście z powodu sporu pracowniczego. Jego powodem jest zablokowanie przyjmowania nowych pracowników i żądania płacowe, między innymi podwyżki stawek za dyżury w dni świąteczne, a także postulaty zwiększenia nakładów na kulturę.

Członkowie personelu z Koloseum, podległego urzędowi nadzoru nad rzymskimi zabytkami, zagrozili, że jeśli ich żądania nie zostaną spełnione, nie będą przychodzili do pracy w niedziele i święta.

W szczycie letniego sezonu turystycznego Koloseum zwiedza nawet po kilkanaście tysięcy osób dziennie. 

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama