Nowy numer 48/2020 Archiwum

M. Jakimowicz i J. Mela gośćmi katechezy audiowizualnej

Wiara była tematem kolejnej katechezy audiowizualnej w bazylice ojców bernardynów w Rzeszowie. Tym razem gośćmi wczorajszego spotkania byli Marcin Jakimowicz (GN) i Janek Mela.

Na hasło wydarzenia wybrano słowa: „Jasno, czyli ciemno”. Odnoszą się one do najnowszej książki Marcina Jakimowicza, dziennikarza „Gościa Niedzielnego”.

Teksty Jakimowicza poruszają to, co najistotniejsze, a wywiady bawią i wzruszają. „Zebrane teksty przedstawiają osoby, dla których wiara jest ważna” - powiedział autor.

Wiara jest ważna także dla Janka Meli, niepełnosprawnego i najmłodszego w historii zdobywcy obu biegunów. „Każdy z nas ma takie wyzwania w życiu. Ważne, by nie zabrakło tam Boga” - mówił Janek Mela.

Była to ostatnia przed wakacjami katecheza audiowizualna. Cykl tego typu spotkań w bazylice ojców bernardynów w Rzeszowie trwa od października 2009 roku.

« 1 »

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także