Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nowe środki ewangelizacji

„Portale społecznościowe nowymi środkami dla ewangelizacji” – pod takim hasłem przebiegło spotkanie komisji ds. mediów episkopatów Hiszpanii i Portugalii, które odbyło się w diecezji Urgell w Katalonii.

“Kościół musi dokonać wysiłku, aby przekazywać orędzie Jezusa Chrystusa językiem nowej kultury komunikacji” – czytamy w komunikacie. „Portale społecznościowe stanowią nową okazję, aby głosić Ewangelię. Niezbędna obecność Kościoła w świecie cyfrowym jest dla wspólnot chrześcijańskich okazją do refleksji nad własną tożsamością oraz ich posługą wobec społeczeństwa” – stwierdzają biskupi w komunikacie na zakończenie obrad.

„Wspólnota wirtualna” jest miejscem dialogu i głoszenia zbawienia Jezusa Chrystusa, ale będzie miała swoją wartość wówczas, gdy „przyczyni się do rozwoju i dynamizmu wspólnoty realnej”.

Także w Internecie powinny być przestrzegane zasady dobrego wychowania i szacunku dla osoby. „Anonimowość, oszczerstwo, pomawianie nie powinny mieć miejsca w tym środowisku pod płaszczem źle rozumianej wolności słowa”.

Widząc bogatą i różnorodną ofertę projektów chrześcijańskich w Internecie biskupi zachęcają do współpracy, aby „uczynić bardziej atrakcyjną obecność Chrystusa i Ewangelii na portalach oraz korzystać wzajemnie z osiągnięć”. Na zakończenie wyrażają solidarność tym, którzy cierpią skutki panującego kryzysu.
 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama