Nowy numer 47/2020 Archiwum

24 szalikowców przed sądem

24 chuliganów, sympatyzujących z Zagłębiem Sosnowiec, Zagłębiem Lubin i Koroną Kielce odpowie wkrótce przed sądem za udział w tzw. ustawkach. Policja zamknęła śledztwo w tej sprawie, prowadzone pod nadzorem sosnowieckiej prokuratury.

Jak podał w piątek zespół prasowy śląskiej policji, śledztwo toczyło się od maja 2012 roku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Sosnowiec-Północ. Dotyczyło dwóch bójek pseudokibiców Zagłębia Sosnowiec - z 16 marca 2008 roku z szalikowcami Korony Kielce oraz z 2 maja 2010 roku ze stadionowymi chuliganami sympatyzującymi z Zagłębiem Lubin.

W trakcie śledztwa policjanci drobiazgowo analizowali zgromadzony materiał, w tym zapisy audiowizualne, co pozwoliło im ustalić tożsamość 24 uczestników ustawek. Sprawcy byli sukcesywnie zatrzymywani na terenie województw: śląskiego, świętokrzyskiego i dolnośląskiego. Tożsamość części z nich udało się ustalić dopiero po ponad czterech kilku latach. Kilku z nich dobrowolnie zgłosiło się na policję.

Pseudokibice usłyszeli w sumie 26 zarzutów uczestnictwa w bójce lub pobiciu o charakterze chuligańskim, za co grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje sąd, do którego skierowano akt oskarżenia w tej sprawie.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama