Nowy numer 47/2020 Archiwum

"Potrzebujemy nie byle jakich kapłanów"

- Bądźcie pasterzami, których czuć owcami - pisze do seminarzystów kard. Piacenza.

Kościół potrzebuje kapłanów, ale nie byle jakich – pisze kard. Mauro Piacenza w liście z okazji Dnia Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Przypada on w święto Najświętszego Serca Pana Jezusa, czyli w najbliższy piątek.

Tym razem prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa zwraca się w sposób szczególny do seminarzystów. Przypomina im nauczanie papieża Franciszka, w tym jego słynne zdanie: bądźcie pasterzami, którzy pachną owcami.

Kard. Piacenza zachęca seminarzystów do pielęgnowania w sobie wrażliwości powołaniowej, która pozwoli im postrzegać całe swoje życie jako dialog z Panem Bogiem. Przypomina, że już dziś przygotowują swą jutrzejszą posługę.

Podkreśla też, że dobrzy kapłani są antidotum na kryzys powołań. Przykładny kapłan nie może nie wzbudzić pytania w młodych umysłach: czy i ja nie jestem powołany do tak pięknego i szczęśliwego życia. Tym samym kapłani są kanałem, za którego pośrednictwem wołanie Boga dociera do serc Jego wybranych – pisze prefekt watykańskiej dykasterii z okazji Dnia Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.


 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama