Nowy numer 3/2019 Archiwum

Trzeba zburzyć wszystkie kościoły!

- wzywa wielki mufti Arabii Saudyjskiej

Należy zburzyć wszystkie kościoły na Półwyspie Arabskim – oświadczył wielki mufti Arabii Saudyjskiej szejk Abdul Aziz bin Abdullah. Orzeczenie to zostało wydane w ubiegły poniedziałek podczas spotkania z delegacją Kuwejtu.

Na spotkaniu podjęto sprawę kuwejckiego parlamentarzysty, który niedawno domagał się zburzenia kościołów, a po protestach jedynie zakazu budowania nowych. Kuwejcka delegacja zwróciła się o opinię do wielkiego muftego i chciała poznać jego interpretację prawa islamskiego (szariatu) w tej sprawie. Abdul Aziz bin Abdullah odpowiedział, że „Kuwejt jest częścią Półwyspu Arabskiego, a zatem należy zburzyć wszystkie istniejące tam kościoły”. Wielki mufti Arabii Saudyjskiej to najwyższy autorytet religijny w tym kraju. Jest on blisko związany z saudyjską monarchią.

Dodajmy, że liczbę chrześcijan w Arabii Saudyjskiej szacuje się na 1,5 mln.

« 1 »

Zobacz także

 • And_Du
  12.04.2013 23:22
  Ja uważam, że Europa już jest sprzedana i nie pomoże mówienie o tym, że muzułmanów to trzeba tak czy inaczej... to bez sensu. Oni są silniejsi a my słabsi... dlaczego?
 • Daniel
  14.04.2013 08:49
  Niech żyje Chrystus Król!
  doceń 3
 • obserwator
  14.04.2013 10:11
  A meczety w Europie rosną jak grzyby po deszczu. Jeśli pięknoduchy z europejskich elit, zwłaszcza lewicowych, sądzą, że fanatyzm islamski a dżihad nakazany wszystkim muzułmanom przez Koran to dwie różne rzeczy, to tylko czekać aż w Europie zostanie wprowadzony szariat, a z nim koniec swobód obywatelskich i wartości z takim mozołem wypracowanym przez wiele stuleci.
  doceń 3
 • RafaelSanti
  10.01.2015 18:54
  Chrześcijanin nie może się mścić. To nie nam wierzącym przysługuje prawo sądu. Nie do nas należy wymierzanie sprawiedliwości. Mamy modlić się i błogosławić naszym prześladowcom. Nienawiść Mahometa jest do pokonania Miłosierdziem Jezusa, Ojca i Ducha. Możemy, a nawet musimy jednak powiedzieć NIE islamizacji chrześcijaństwa.

  Nie możemy się mścić, bo to do niczego nie prowadzi. Nie uzyskamy tak sprawiedliwości. Wszelki sąd i sprawiedliwość należą do Boga. Teraz daje muzułmanom (i nam) możliwość korzystania z jego miłosierdzia. Ale na Sądzie Ostatecznym już na miłosierdzie będzie za późno. Wtedy surowo bedziemy osądzeni. Tego dnia Bóg też ze szczególną uwagą zajmie się Mahometem i Allahem i pomyśli co z nimi zrobić.

  Św. Jakubie pogromco Maurów módl się za nami
  Św. Maryjo zwycięska pod Covadonga, Lepanto i Wiedniem módl się za nami
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy