Nowy numer 33/2018 Archiwum

Lekarze o stanie zdrowia Mandeli

Stan zdrowia byłego prezydenta RPA Nelsona Mandeli stale się poprawia - poinformowały w środę południowoafrykańskie władze. Według lekarzy stan Mandeli, który do szpitala trafił tydzień temu ze względu na infekcję płuc, jest już o wiele lepszy.

"Lekarze są zadowoleni z poprawy stanu +Mandiby+ (klanowe imię Mandeli, nacechowane emocjonalnie); w szpitalu następuje stała poprawa", a pacjent "nadal dobrze reaguje na leczenie" - podało biuro prezydenta Jacoba Zumy w najnowszym biuletynie o stanie zdrowia Mandeli. Poprzedni biuletyn wydano w poniedziałek wieczorem.

94-letni były prezydent "ma się o wiele lepiej", odwiedziła go rodzina i "stan jego zdrowia stale się poprawia".

Mandelę przyjęto do szpitala w nocy 27 marca, ze środy na czwartek, z powodu nawrotu infekcji płuc, która rozwinęła się w zapalenie płuc. Pacjentowi usunięto płyn z jamy opłucnej, który utrudniał mu oddychanie.

Nelson Mandela został pierwszym czarnoskórym prezydentem w RPA po wygranej w wyborach w 1994 r. Podczas pobytu w więzieniach, w których spędził łącznie 27 lat za walkę z apartheidem, zaraził się gruźlicą. W 1988 r. spędził z tego powodu sześć tygodni w szpitalu i od tego czasu często zapada na infekcje płuc.

Także z powodu infekcji dróg oddechowych weterana walki z apartheidem hospitalizowano na początku grudnia 2012 roku.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama