GN 24/2018 Archiwum

Kara za wulgarne „Rozmowy...”

Jan Dworak, Przewodniczący KRRiT, podjął decyzję o ukaraniu spółki TVN S.A., nadawcy programu „Rozmowy w toku” Ewy Drzyzgi kwotą w wysokości 250 tys. zł. Kara została nałożona za naruszenie przepisów ustawy o radiofonii i telewizji.

Stacja TVN naruszyła przepisy  „w sprawie kwalifikowania audycji lub innych przekazów mogących mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich oraz audycji lub innych przekazów przeznaczonych dla danej kategorii wiekowej małoletnich, stosowania wzorów symboli graficznych i formuł zapowiedzi w zakresie niewłaściwej kwalifikacji wiekowej audycji (od 12 lat) i nieodpowiedniej pory emisji, a także rozpowszechniania treści wulgarnych i drastycznych opisów skrajnie nietypowych zachowań.” Na nadawcę programu została nałożona kara w wysokości 250 tys. zł.

Skargę na rozpowszechnianie  treści zawarte w audycjach „Rozmowy w toku” wnieśli do  KRRiT widzowie. Rada uwzględniła zarzuty widzów na audycję z cyklu „Rozmowy w toku” pt. „Po co talent, po co szkoła – ja pozować będę goła!” nadaną 30 marca 2012 roku, na audycję pt. „Jak imprezuje ćpunka z gimnazjum?” nadaną  6 kwietnia 2012 roku o godz. 15:55, na audycję   „Na randkach spotykam samych zboczeńców!” nadaną 16 maja 2012 roku o godz. 15:55o oraz na audycję „Popatrz na mnie! Widzisz przed sobą pustaka?” nadaną 17 lipca 2012 roku godz. 16:30.

Wymierzając karę Przewodniczący KRRiT uwzględnił przesłanki ustawowe określone w ustawie o radiofonii i telewizji tzn. możliwości finansowe nadawcy, zakres i stopień szkodliwości naruszenia oraz dotychczasową działalność.

Nadawcy przysługuje prawo do odwołania się od niniejszej decyzji do Sądu Okręgowego w Warszawie – Sądu Gospodarczego za pośrednictwem Przewodniczącego KRRiT w terminie dwóch tygodni od dnia doręczenia niniejszej decyzji.

« 1 »

Zobacz także

 • kogito
  02.04.2013 14:59
  Ale mi kara!
  Gdyby to było 250 mln.to może by coś poczuli.
  doceń 6
 • refleksja
  02.04.2013 15:10
  "Rozmowy w toku" oglądają wiernie starsi polscy katolicy.
  Kiedyś chodzili do magla, a dziś nie muszą, bo mają tego typu programy...
  Niech nasi księża zapytają w czasie kazania: ilu wiernych ogląda takie programy, a wszystko się wyjaśni...
  Jest popyt, pojawia się program...
  doceń 0
 • Stanisław_Miłosz
  02.04.2013 15:24
  Ale co w eter poszło, to poszło. Taki tam przytczek w nos. Widowiskowy, ale jakżesz potrzebny by imidż sobie poprawić.

  A co do pieniędzy, to i tak w rodzinie zostanie (zamówi się jakieś kolejne gnioty, dajmy na to na promocję własciwego wychowania, leczenia in vitro czy tym podobne edukacje) i pieniążki wrócą skąd przyszły. I jeszcze się pomnożą. Cyrkulacja, jak to w gospodarce. CVo obrót, to coś tam, tym włąściwym, skapnie. By żyło się lepiej.

  doceń 5
 • gut
  03.04.2013 14:56
  Ja już od bardzo dawna nie oglądam prawie wcale telewizji - strata czasu na ten chłam.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama