Nowy Numer 29/2018 Archiwum

"Karta rodziny 3 plus" w Ełku

Władze Ełku (warmińsko-mazurskie) chcą, by rodziny wielodzietne miały 50-proc. ulgę na bilety do kina, basen, lodowisko czy koncerty. Na wprowadzeniu "karty rodziny 3 plus" może skorzystać nawet 800 rodzin - powiedział PAP prezydent Tomasz Andrukiewicz.

Jak poinformował we wtorek prezydent Andrukiewicz, obecnie trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały rady miasta wprowadzającej "Ełcką Kartę Rodziny 3+". Konsultacje są prowadzone w formie sondażu internetowego; mogą w nim wziąć udział mieszkańcy i organizacje pozarządowe.

Przyjęcie uchwały planowane jest na kwietniowej sesji, a od maja zainteresowane rodziny wielodzietne będą mogły złożyć wniosek, by taka kartę otrzymać. Pierwsze karty - jak planują samorządowcy z Ełku - rozdane zostaną podczas obchodów Dni Rodziny 25 maja.

"Ełcką Kartę Rodziny 3+" będą mogły dostać rodziny mające troje dzieci i więcej, rodziny zastępcze, czy prowadzące rodzinne domy dziecka z Ełku. Karty przyznawane będą wszystkim rodzinom wielodzietnym, bez względu na ich status materialny.

Posiadacze karty będą mogli korzystać z 50-proc. zniżki przy wejściu na imprezy organizowane przez Ełckie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, w tym na koncerty, do kina, na basen, lodowisko oraz zajęcia sportowe i artystyczne.

Jak zaznaczył prezydent Andrukiewicz wprowadzenie ulg dla rodzin wielodzietnych nie wiąże się z dodatkowymi wydatkami dla miasta.

"Nie planowaliśmy szczególnie wydatków w budżecie na ten cel, przeciwnie uważam, że miejskie instytucje będą miały większe wpływy, gdyż rodziny będą z pewnością w większym stopniu korzystać z oferty ośrodka sportu czy centrum kultury" - powiedział.

Dodał, że ełccy przedsiębiorcy przyłączają się do inicjatywy samorządowców, oferując także w sklepach czy restauracjach dodatkowe zniżki dla rodzin wielodzietnych.

« 1 »

Zobacz także

  • mkg
    02.04.2013 12:06
    Ino patrzeć jak się nimi niejaki Rostowski zainteresuje.... :D
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama