Nowy numer 08/2020 Archiwum

Nowicka wyrzucona z Ruchu Palikota

Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka poinformowała w środę, że została usunięta z klubu Ruchu Palikota. Jak zapowiedziała, jako posłanka niezależna zgłosi m.in. projekt ustawy o edukacji seksualnej.

W środę zebrał się klub Ruchu Palikota. Nowicka powiedziała dziennikarzom po opuszczeniu posiedzenia klubu, że decyzja o jej usunięciu zapadła przy jednym głosie wstrzymującym się. "Nasze drogi z klubem dzisiaj się rozeszły" - powiedziała Nowicka.

Jak dodała, podziękowała klubowi za "wszystko dobre", co ich łączyło. Najbliższy czas Nowicka chce poświęcić organizowaniu swojej pracy jako posłanki niezależnej.

W ubiegłym tygodniu Sejm nie zgodził się na odwołanie Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu, o co wnioskował klub RP. Jako powód wycofania swej rekomendacji dla Nowickiej i wniosku o jej odwołanie z funkcji wicemarszałka, Ruch podawał kwestię przyjęcia przez nią 40 tys. zł nagrody za 2012 r. przyznanej przez marszałek Sejmu Ewę Kopacz członkom Prezydium Sejmu.

Już po ubiegłotygodniowym głosowaniu lider RP Janusz Palikot zapowiadał, że będzie rekomendował usunięcie Nowickiej z klubu.

« 1 »

Polecamy

  • Renata
    13.02.2013 15:51
    Szanowna redakcjo. Ten tytuł jest równie subtelny jak aluzja o gwałcie zrobiona przez Palikota.

    Miałam nadzieję, że chociaż redakcja katolicka ma wyczucie taktu i wie, że pewne tematy nie nadają się do użycia poza ich pierwotnym znaczeniem.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama