Nowy numer 3/2021 Archiwum

Odkrywanie inności

Czy kangury chodzą po ulicy i kto jest najlepszym piłkarzem w Australii, mogli się dowiedzieć uczniowie SP „Skrzydła” w Lublinie, biorący udział w projekcie Express Your Knowledge.

To jedno z lokalnych działań lubelskiego oddziału AIESEC, którego działalność nie ogranicza się jedynie do realizacji Międzynarodowego Programu Praktyk. Express Your Knowledge to kolejna już edycja projektu skierowanego do uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w naszym regionie. Grupa praktykantów zza granicy przez tydzień prowadzi w szkołach cykl interaktywnych zajęć w językach angielskim i hiszpańskim, na temat przedsiębiorczości lub kultury krajów, z których pochodzą. Sara Zhy z Australii oraz David Giraldo z Kolumbii gościli wśród dzieci ze „Skrzydeł”.

Opowiadali o swoich krajach, przygotowywali specjalne projekcje i oczywiście wspólnie się bawili. Program tego projektu jest naprawdę fantastyczny – mówi Paulina Strug, anglistka ze szkoły „Skrzydła”. – Dzieci są niezwykle podekscytowane. Zadają mnóstwo pytań. Dzięki tym spotkaniom mogą poznać kulturę Australii i Kolumbii, dowiedzieć się wielu nowych faktów na temat tych krajów. To też ciekawe doświadczenie dla mnie jako nauczyciela, bo po raz pierwszy miałam możliwość rozmawiania z przedstawicielami akurat tych państw. Podczas zajęć uczniowie tworzyli mapy myśli dotyczące Australii i Kolumbii i prezentowali je w wybranym języku: angielskim lub hiszpańskim. – Uważam, że dobrze sobie poradziłem z mówieniem po angielsku – chwali się jeden z uczniów klasy II a. – Nawet coś rozumiałem z tego, co Sarah i David mówili do nas. Projekt ma zasięg regionalny. Praktykanci w każdej edycji prowadzą zajęcia w około 40 szkołach w całym województwie. 16 praktykantów z zagranicy dociera do ponad 6000 uczestników i zaciekawia swoją kulturą uczniów. AIESEC to organizacja obecna w 107 krajach świata, licząca 50 000 członków. Jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów. Główna działalność opiera się na umożliwieniu młodym ludziom rozwoju 5 kompetencji: przedsiębiorczości, odpowiedzialności społecznej, inteligencji emocjonalnej, umiejętności pracy w globalnym środowisku oraz aktywnego uczenia się.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama