Nowy numer 3/2021 Archiwum

Mądrość mieszczan

W zasadzie trudno doszukać się między nimi wspólnych cech. Może oprócz jednej, a to właśnie ona zasługuje na największe uznanie. Oni po prostu kochają Olsztyn.

Wstolicy Warmii i Mazur odbyło się noworoczne spotkanie prezydenta Olsztyna z mieszkańcami. Połączono je z jubileuszową, 10. galą wręczenia najbardziej prestiżowych nagród w mieście – Statuetek św. Jakuba. Wyróżnienie to jest z jednej strony odniesieniem do tradycji i patrona miasta, z drugiej – uhonorowaniem wybitnych osób żyjących i prowadzących swoją działalność w stolicy Warmii i Mazur.

Gala rozpoczęła się odegraniem hymnu „O, Warmio moja miła” przez miejskiego trębacza Daniela Rupińskiego. Następnie zebrani oddali hołd zmarłemu kard. Józefowi Glempowi. Po krótkim filmie wprowadzającym na scenie pojawił się prezydent Piotr Grzymowicz, który mówił m.in. o planach Olsztyna na 2013 rok. Zaznaczył również, że ten rok nie będzie łatwy, a może się nawet okazać najtrudniejszy w najnowszej historii miasta. – Prawdziwą wartością naszego miasta są jego mieszkańcy. Mądrość każdego prezydenta, burmistrza, wójta to przede wszystkim umiejętność korzystania z mądrości mieszkańców – powiedział prezydent Grzymowicz i zaznaczył, że mimo iż przed mieszkańcami rok, a może nawet półtora roku wyrzeczeń, nagrodą za ten trud będzie nowoczesne i otwarte na nowe wzywania miasto. W tym roku Statuetką św. Jakuba zostali uhonorowani Tomasz Sułkowski, dyrektor olsztyńskiej filharmonii, Bogusław Staniewski, dziekan Wydziału Nauki o Żywności UWM, Browar Kormoran, Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE w Olsztynie, kpt. Tomasz Cichocki oraz dr Jan Chłosta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama