Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ważne, co tu robicie

„Nie dla szkoły, lecz dla życia się uczymy” – to motto przyświecające zarówno profesorom, jak i studentom. Sprawdza się ono na co dzień. Większość absolwentów znajduje pracę w swoim zawodzie.

Uroczystości obchodów 15-lecia PWSZ rozpoczęły się od Mszy św. 24 stycznia w kościele św. Stanisława Kostki pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego. Druga część odbyła się w auli uczelni. Uroczyste posiedzenie Senatu i Konwentu PWSZ było okazją do podsumowań dorobku, wręczenia okolicznościowych wyróżnień oraz przypomnienia celów istnienia uczelni.

– Ponad 50 proc. naszych studentów pochodzi z biednych środowisk wiejskich i małych miejscowości. Wielu z nich – jako pierwsi w rodzinie – ukończyło lub kończy studia wyższe. To nasz szczególny wkład w rozwój regionu – powiedział rektor prof. Wiesław Miczulski. Za tą praktyczność PWSZ podziękował m.in. Jan Świrepo, wicewojewoda lubuski. – Wprowadzono tu kierunki nauczania ważne dla naszego regionu, związane z rolnictwem i energetyką odnawialną. Ważne jest to, że to, co tu robicie, służy nie tylko procesowi nauki, ale pomaga również absolwentom w ich pracy zawodowej. I bardzo ważne jest to, że młodzież po waszej szkole otrzymuje zatrudnienie. PWSZ prowadzi zajęcia na 8 kierunkach studiów podstawowych i 9 podyplomowych, m.in.: administracji, kształtowaniu terenów zieleni, winiarstwie, technologii i zarządzaniu w przemyśle spożywczym, energetyce czy ochronie dóbr kultury.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama