Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pięć czerwonych plamek

Co widzicie? Jedynie tych kilka maleńkich kropek?

Znany rekolekcjonista i znakomity malarz o. Marko Rupnik zrobił eksperyment – opowiadali mi przed tygodniem częstochowscy kapucyni – Na ogromnej białej ścianie namalował pięć jaskrawoczerwonych kropek. „Co widzicie?” – zapytał uczestników rekolekcji. „Pięć czerwonych plam” – odpowiedzieli jak jeden mąż „Tych kilka mikroskopijnych plamek??? A gigantycznej białej powierzchni już nie zauważacie? – zaśmiał się Słoweniec – Tak właśnie – wyjaśniał – działa zło. Jest jaskrawe, krzykliwe. Potężna biała ściana jest niezauważalna. Skupiamy się na kilku okruchach.

W sobotę na Tyskich Wieczorach Uwielbienia ogromny kościół Karoliny Kózkówny pękał w szwach. Bóg przechadzał się wśród wielotysięcznego tłumu „dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy byli pod władzą diabła”. W Rojcy niedaleko Bytomia na Mszy z modlitwą o uzdrowienie również działał z ogromną mocą. Ja wylądowałem w sobotni wieczór w Rybniku-Piaskach. Zdumiałem się, że na zwykłe czuwanie modlitewne przyszło tak wiele osób.

Każdego dnia dzieje się wokół mnóstwo dobra. Nie przeczytamy o tym na portalach i okładkach czasopism.

Histeria Tomasza Lisa po głosowaniu nad związkami partnerskimi jest głośniejsza niż delikatny śpiew języków. I co z tego? Jest jedynie kilkoma jaskrawymi plamami. – Gdyby do Zwiastowania doszło w naszych czasach nie pozostawiłoby to śladu w gazetach i czasopismach – przypominał niedawno Benedykt XVI – To tajemnica, która odbywa się w ciszy. To, co jest naprawdę wielkie, bywa często niezauważone, a spokojna cisza okazuje się znacznie owocniejsza od szalonego miotania się, jakie cechuje nasze miasta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także