Nowy numer 3/2021 Archiwum

Premier Tusk w szpitalu

W związku z ostrą infekcją dróg oddechowych premier Donald Tusk przebywa w szpitalu, szef rządu przerwie swój pobyt w szpitalu w piątek, by uczestniczyć w głosowaniach w Sejmie - poinformowało w czwartek Centrum Informacyjne Rządu.

Według wcześniejszych zapowiedzi, premier miał wziąć w czwartek udział w sejmowej debacie nad wnioskiem PiS o odwołanie Bartosza Arłukowicza z funkcji ministra zdrowia.

Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział w czwartek dziennikarzom, że wszystko wskazuje na to, że premier będzie obecny na piątkowych głosowaniach w Sejmie. Ale - jak zastrzegł - "wszystko zależy od lekarzy".

Graś dodał, że kłopoty premiera z górnymi drogami oddechowymi były widoczne od kilku tygodni, m.in. podczas ostatnich konferencji z udziałem Donalda Tuska. "Wczoraj zapadła decyzja, żeby dzisiaj rano porządnie pana premiera przebadać. Efektem badania jest decyzja lekarzy o pozostawieniu go dzisiaj w szpitalu" - powiedział rzecznik rządu.

Pytany czy premier, zgodnie z dotychczasowymi zapowiedziami, złoży w poniedziałek wizytę w Paryżu, odpowiedział: "zobaczymy, te decyzje będą zależały od stanu zdrowia premiera i ostatecznej decyzji lekarzy".

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze