Nowy numer 3/2021 Archiwum

Gdzie by była bez Przymierza Rodzin?

Prezydentowa Anna Komorowska w niedzielę w Warszawie wzięła udział w uroczystości z okazji 30 lat działalności Stowarzyszenia Przymierza Rodzin. Podkreśliła, że jej rodzina dużo zawdzięcza tej organizacji.

Uroczystość połączona ze spotkaniem opłatkowym odbyła się w szkole Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II na warszawskim Ursynowie. Rozpoczęła się mszą świętą, którą koncelebrował kardynał Kazimierz Nycz.

Komorowska zaznaczyła, że jej rodzinę ze stowarzyszeniem łączy już 25-letnia historia. Podkreślała, że jej bliscy zawdzięczają Przymierzu Rodzin poczucie wspólnoty i przyjaźnie z ludźmi, którzy myślą podobnie i podobnie patrzą na świat. "Nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić, gdzie moja rodzina by była, gdyby nie Przymierze Rodzin"- powiedziała.

Jak zaznaczyła, w tym środowisku jej rodzina znalazła to, czego szukała - wspólnotę w wychowywaniu dzieci. Podkreśliła, że ze stowarzyszeniem zawsze byli związani ludzie otwarci na potrzeby innych, doceniający wartości patriotyczne oraz ideę wolontariatu.

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin powstało w 1983 roku a zarejestrowane zostało w 1990 roku. Zajmuje się działalnością oświatową i kulturalną, skierowaną głównie do rodzin katolickich.

Obecnie Stowarzyszenie prowadzi trzy szkoły podstawowe, trzy gimnazja, liceum ogólnokształcące, szkołę wyższą i dwa przedszkola.

Stowarzyszenie Przymierza Rodzin jest laureatem nagrody Pro Publico Bono za Obywatelską Inicjatywę Dziesięciolecia 1989 - 1999.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama