Nowy numer 39/2023 Archiwum

Biskup nie owija w bawełnę

"Małżeństwo osób tej samej płci, jest poważną zbrodnią przeciw ludzkości" powiedział arcybiskup Yaounde (Kamerun), Victor Tonye Bakot.

W Kamerunie, podobnie jak w większości krajów Afryki aktywność homoseksualna jest sprzeczna z prawem. Za homoseksualizm grozi tam kara od sześciu miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Coraz częściej odnotowuje się jednak rozdźwięk pomiędzy młodym pokoleniem Afrykańczyków, a tradycyjnymi wartościami, obecnymi w kulturach kontynentu. Niepokój wzbudza też szantaż etyczny, jakiego dopuszczają się kraje rozwinięte wobec krajów Afryki, w kwestii homoseksualizmu.  

„Musimy przeciwstawić się tym tendencjom ze wszystkich sił” podkreśla abp Bakot, wyrażając zarazem wdzięczność lokalnym mediom, za to „że rozprzestrzeniają przesłanie o tym zjawisku, jako zbrodni przeciw ludzkości”.

Biskup Bakot znany jest z zaangażowania w sprzeciw wobec homoseksualnego lobby. Na początku 2006 roku skrytykował państwa europejskie za ich legitymizację homoseksualizmu. Wsparł też swym autorytetem antygejowską kampanię dwóch kameruńskich gazet.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast