Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pacjenci płacą, więźniowie - nie

Poseł PO Waldemar Sługocki chce przekonać Ministerstwo Sprawiedliwości do wprowadzenia płatnej telewizji w więzieniach. Resort sceptycznie odniósł się do pomysłu - donosi "Dziennik Polski".

Dlaczego w szpitalach chorzy muszą płacić za oglądanie ulubionego serialu, a przestępcy mają to wszystko za darmo? - pyta Sługocki, który napisał interpelację do MS.

W odpowiedzi resort tłumaczy, że dla osób odsiadujących długoletnie wyroki telewizja jest często jedynym oknem na świat.

"W znacznej części osadzeni nie posiadają środków finansowych, co przy wprowadzeniu opłat za korzystanie z odbiorników telewizyjnych mogłoby stanowić zagrożenie dla atmosfery w zakładach karnych czy aresztach śledczych" - pisze MS. Jak zauważa, więźniowie korzystają ze swoich prywatnych odbiorników i muszą płacić abonament TV.

Sługocki przyznaje, że nie wie, jak wprowadzić płatne oglądanie TV, skoro sprzęt jest własnością więźniów.

"Chodzi mi raczej o wywołanie dyskusji na temat zmian w funkcjonowaniu zakładów karnych" - mówi poseł. Jak ocenia, spędzanie całego dnia przed telewizorem to kiepski sposób na resocjalizację, a opłaty mogłyby skłonić skazańca do poszukiwań bardziej twórczych zajęć.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama