GN 28/2018 Archiwum

Znów karykatury Mahometa

Francuski tygodnik satyryczny "Charlie Hebdo" wydał w środę 64-stronicowy numer specjalny z komiksem, poświęconym życiu proroka Mahometa. Niewykluczone, że wywoła to kolejną falę oburzenia w świecie islamskim.

We wrześniu 2012 roku "Charlie Hebdo" opublikował już rysunki przedstawiające m.in. nagiego Mahometa, co doprowadziło do protestów w krajach muzułmańskich. Pismo zaostrzyło wtedy konflikt wywołany nakręconym w USA antyislamskim filmem "Niewinność muzułmanów". Film spowodował w państwach muzułmańskich falę gwałtownych antyamerykańskich protestów, w których zginęło kilkadziesiąt osób.

W 2006 roku "Charlie Hebdo" przedrukował karykatury Mahometa z duńskiego dziennika "Jyllands-Posten".

Rzeczniczka francuskiego rządu Najat Vallaud-Belkacem, pytana w radiu France 2 o najnowszą publikację "Charlie Hebdo", zaakcentowała swobodę wyrażania opinii, ale też podkreślała, że "nie trzeba dolewać oliwy do ognia".

« 1 »

Zobacz także

 • Stanisław_Miłosz
  02.01.2013 17:54
  Na tym polega właśnie szczucie na chrześcijan. O jego skutkach słyszymy, czytamy co dzień.

  Komu potrzebne takie podłe antagonizowanie? Ano tym co chcą dzielić i rządzić - Światem. Tym co chcą odwrócić uwagę od pełzającego zniewolenia, tym co uważają się dalej za wybranych, choć ich wybraństwo skończyło się z chwilą narodzenia Chrystusa.
  doceń 0
 • Stanisław_Miłosz
  03.01.2013 00:25

  Przepraszam. Żle napisałem - nie z chwilą narodzenia, lecz z chwilą poczęcia Jezusa! Przecież Człowiek-Osoba "zaczyna się" z chwilą poczęcia!

  Szkoda, że nikt tego oczywistego błędu nie zauważył i poprawił. Swiadczy to o tym jak mocno mamy zakodowane - w tym i ja :) - pewne schematy myślenia.

   

  Do tego skończenia się wybraństwa dodam jeszcze, że ostatecznie przypieczętowane ono zostało odrzuceniem - przecież oczekiwanego, upragnionego - Mesjasza, a to za przyczyną postawienia ponad Torę i profetyczne zapowiedzi faryzejsko-talmudycznych, "ubogaconych" babilońską kabało-magią, spekulacji.

   

  doceń 0
 • zaciekawiony
  03.01.2013 10:12
  I znowu pełni miłości wyznawcy proroka poczuli się głęboko urażeni, jak w poprzednich razach, gdzie pełni bólu musieli aż zabijać żeby zademonstrować zwoje oburzenie.
  Często w różańcu dodaję intencję: Od komunizmu i islamu zachowaj nas Panie.
  Strasznie szkoda tych kobiet i małych dziewczynek które miały pecha urodzić się w islamie, zmuszanych do noszenia worka na głowie i poddawanych odrażająco okrutnym praktykom FGM.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama