Nowy numer 25/2018 Archiwum

Bon na starość

Jeszcze w tym miesiącu na biurko ministra pracy ma trafić projekt ustawy o opiece nad osobami, dla których jest ona niezbędna - ustaliła "Rzeczpospolita". Zgodnie z nim każda osoba niesamodzielna będzie dostawała bon, którym zapłaci za opiekę.

Bon opiekuńczy otrzymają osoby, które uzyskają jeden z trzech stopni niesamodzielności. O stopniu niesprawności będą decydowały te same komisje, które odpowiadają za orzecznictwo w sprawie niepełnosprawności. Zgodnie z wyliczeniami pracujących nad ustawą ekonomistów, za I stopień niesprawności przysługiwać ma 1 tys. zł, za II i III odpowiednio 850 zł i 650 zł. Bony będzie można realizować na rynku usług opiekuńczych.

Bony dla najmniej samodzielnych wprowadzane będą stopniowo już w 2014 r. i 2015 r. Osoby z umiarkowanym stopniem niesamodzielności dostawałyby bon od 2016 r., a ci z najniższym - po 2017 r.

« 1 »

Zobacz także

 • Scott
  03.12.2012 11:43
  Tu trzeba oddłużyć szpitale żeby godnie mógł się leczyć KAŻDY, Panie Arłukowicz. Pan znowu coś kombinujesz nie wiadomo po co. Dzieci czekają już, w tej chwili i co? Starsze osoby tak samo. Nie za rok, dwa, trzy. Pan naprawdę honoru za gorsz nie masz.
  doceń 0
 • Awa
  03.12.2012 13:26
  O jakim rynku usług opiekuńczych mowa?
  Dobrze ,że cokolwiek chcą zrobić.Jak to wyjdzie w praktyce z góry można przewidzieć.
  W Polsce nie ma żadnej opieki nad osobami starszymi.
  doceń 0
 • Stanisław_Miłosz
  03.12.2012 15:44
  Znaczy, zbliża się stan wojenny. Poprzedni poprzedził system kartkowy: kartki na mięso, kartki na alkohol. Państwo decydowało ile należy się obywatelowi wódy i ile zagrychy. Aha, były jeszcze na czekoladę, to dla dzieci, na łez otarcie. Lub na wymianę za gorzałę, dla tych co na wewnętrznej emigracji mieli pragnienie głębsze.

  Dziś jesteśmy na wyższym etapie rozwoju, więc zaczęto od kartek na przeżycie. Potem się - pomyśli. Może kartki na miejsce na cmentarzu?

  Łaskawa władza, dobra władza, taka ... po
  prostu - ludzka.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama