Nowy numer 28/2018 Archiwum

Adwent: Wydarzy się coś ważnego

Adwent powinien być czasem przygotowania i uświadamiania sobie, że wydarzy się coś ważnego w życiu – powiedział w sobotę 1 grudnia abp Józef Michalik na antenie rozgłośni archidiecezji przemyskiej Radio Fara.

Pytany, jak należy przeżywać czas Adwentu, abp Michalik odpowiedział, że podobnie, jak dawniej. – Trzeba, żeby rodzina ukierunkowywała dziecko od najmłodszych lat życia na piękno oczekiwania i spotkania z nowonarodzonym Jezusem, na piękno tych wigilijnych oczekiwań, dobrego uczynku, który się niosło z siankiem do żłóbka, żeby Pan Jezus urodził się na tych naszych dobrych uczynkach – mówił metropolita przemyski.- Chrystus ukazuje się w naszym życiu szczególnie wtedy, kiedy czekamy, kiedy się przygotowujemy – dodał.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski powiedział, że Adwent powinien być czasem przygotowania i uświadamiania sobie, że wydarzy się coś ważnego w życiu, nie tylko dziecka, ale każdego dorosłego człowieka. – Ale nie wydarzy się, jeśli nie czekamy i nie przywiązujemy do tego wagi – zaznaczył.

Na pytanie czy Kościół przeżywa obecnie swoją jesień, czy wiosnę abp Michalik stwierdził, że „w ludziach mamy wiosnę”, ale „w rzeczywistości, w której żyjemy jest wiele elementów jesieni”. – Tej jesieni nie możemy lekceważyć. Ona przejdzie w zimę, ale zaowocuje wiosną. Jeśli ludzie pójdą za głosem sumienia, dobro zwycięży – powiedział metropolita przemyski. Zaznaczył też, że prawa stanowione przez ludzi nie mogą być ponad prawem Bożym i decydować, co jest moralnie dobre, a co nie.

 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama