Nowy numer 04/2020 Archiwum

Bydgoszcz: Studenci bronią krzyża

Studenci z Duszpasterstwa Akademickiego "Martyria" we Bydgoszczy modlili się wczoraj o powrót krzyża do sali Senatu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

"Pragniemy wyrazić swój sprzeciw wobec praktyki usuwania z przestrzeni publicznej symboli, które stanowią o naszej narodowej tożsamości. (...) Jako wspólnota ludzi wierzących w Jezusa Chrystusa wyrażamy swój stanowczy sprzeciw wobec takich działań" – napisali w zaproszeniu na modlitwę różańcową w kaplicy parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników.

- Rektor przeforsował swój własny światopogląd – stwierdził jeden z organizatorów spotkania Jarosław Gajewski. Dodał, że decyzja rektora była niedemokratyczna, arbitralna. - Miał prawo zdjąć krzyż z pomieszczeń, w których pracuje i funkcjonuje, natomiast w przypadku zdjęcia krzyża z sali senatu powinien jednak wziąć pod uwagę opinię środowiska akademickiego – podkreślił.

« 1 »
 • uwaga
  01.12.2012 06:00
  Czy Redakcja mogłaby zamieści inne zdjęcie krzyża, bo to kojarzy mi się z ku-klux-klanem.
  doceń 1
 • sf
  01.12.2012 07:14
  wziął raczej opinie donalda i Boniego
  doceń 0
 • uwaga
  01.12.2012 09:21
  Czy Redakcja mogłaby zamieści inne zdjęcie krzyża, bo to kojarzy mi się z ku-klux-klanem.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama