Nowy numer 20/2019 Archiwum

Mały cud

Szalał z rozpaczy. Miał zabić własnego syna! Krzyczał do telefonu: „chyba się w piekle będę poniewierał, że zabiłem swoje dziecko”.

Chciałam na podstawie własnych przeżyć ustosunkować się do artykułu „Porażka życia” Bogumiła Łozińskiego (GN 44/2012). Straszny był wyrok dla synowej i syna, gdy po badaniach prenatalnych usłyszeli, że dziecko poza łonem matki nie będzie oddychało i otrzymali zgodę na aborcję. Syn szalał z rozpaczy. Miał zabić własnego syna! Krzyczał do telefonu: „chyba się w piekle będę poniewierał, że zabiłem swoje dziecko”. Zaczęłam błagać, aby poczekali.

Nawet drugie badanie prenatalne potwierdzało werdykt: wada serca i brak aorty płucnej!

Minął czas na aborcję. Pocieszałam jak mogłam, że kiedyś dzieci rodziły się i umierały. Jaka jest mądrość w słowach Jana Pawła II: „od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci”.

Przyszedł czas rozwiązania. Synowej wykonali cesarskie cięcie, żeby dziecko nie udusiło się podczas porodu. I przyszedł na świat nasz wnuczek! Co dziwne – oddychał, a nie miał samodzielne oddychać!

Po tomografii komputerowej pani doktor stwierdziła, że mamy „mały cud”! Jest druga aorta płucna, której miało nie być. Aorty były ułożone równolegle i nie widziano ich na badaniach prenatalnych. Przygotowywano wnuka na operację serca, gdy zainfekowany został rotawirusem. Po tygodniu rozwinęła się sepsa, z którą maleństwo walczyło 2 tygodnie.

Ochrzczono go w szpitalu. Po miesiącu zmarł. Synowa stwierdziła, że nie żałuje, że go urodziła, bo miała go przynajmniej przez chwilkę...

Co patrzę na zdjęcie, to płyną mi łzy! Był taki śliczny i nie zdążyłam go nawet przytulić do siebie...

Życie jest darem Bożym i nie wolno nam zabijać nienarodzonego dziecka z powodu choroby!

Pogrążona w smutku babcia Krysia

« 1 »

Zobacz także

 • Tomek
  20.11.2012 15:48
  Piękne świadectwo.
  Rodzice zachowali się właściwie przyjmując maleństwo i pozwalając mu umrzeć w sposób naturalny. Nawet jeśli przypuszcza się/wiadomo, że dziecko będzie żyć krótko po porodzie(chociaż jak pokazuje opisana historia prognoza lekarzy co do tego, że dziecko nie będzie oddychać, dzięki Panu Bogu, nie sprawdziła się) to i tak dziecko ma prawo do narodzenia się, choćby tych paru minut/dni/tygodni życia i godnej śmierci. Rodzice natomiast mają czas żeby się z nim pożegnać.
  Aborcja - po pierwsze jest morderstwem, a po drugie rodzice mogą przeżywać później - i zapewne przeżywają (słusznie zresztą) - smutek, traumę, żal wyrzuty sumienia, że pozbawili życia własnego dziecka.
  Zapewne smutno Waszej rodzinie,że tak krótko to dzieciątko było tu na ziemi z Wami - ale ono zapewne jest już w Niebie.
  doceń 6
 • Busia
  21.11.2012 23:10
  Dziecko nie zmarło z powodu wrodzonej wady (braku aorty płucnej). Ta wada dyskwalifikowała dziecko do życia. Niemalże nakazano zabicie tego maleństwa. I co się okazało?? Bóg jest dawca życia, dawcą zdrowia, nawet dawcą cudu - jeśli potrzeba. Dziecko urodziło się i SAMO Oddychało, co w myśl wyników badań prenatalnych miało być NIEMOŻLIWE !!!
  Nikt mi nigdy nie wmówi, że badania prenatalne mają być JEDYNĄ, NAJPRAWDZIWSZĄ I NAJSKUTECZNIEJSZĄ formą badań w poszukiwaniu chorób i JEDYNĄ WYROCZNIĄ co do tego czy człowiek ma żyć, czy nie...
  doceń 3
 • senia32
  22.11.2012 00:55

  Piękne świadectwo na to, że nie można wierzyć bezgranicznie medycynie. Zachowanie rodziców godne najwyższego uznania, chociaż mieli swoje dziecko na krótką chwilę, postąpili zgodnie z własnymi przekonaniami i sumieniem, naprawdę jestem godna podziwu dla rodziców.

  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL