Nowy numer 48/2020 Archiwum

Bierzmowanie tylko dla katolików

USA: Ksiądz odmówił bierzmowania z powodu publicznego popierania homozwiązków

Ksiądz z diecezji Crookston w amerykańskim stanie Minnesota miał odmówić udzielenia sakramentu bierzmowania nastolatkowi, który na Facebooku poparł legalizację związków homoseksualnych – informuje strona „Fargo Forum”. Rodzice chłopca, którzy opowiedzieli o całej sprawie mediom, twierdzą, że proboszcz ukarał ich syna za to, że nie jest 100-procentowym katolikiem.

Na zdjęciu na popularnym portalu społecznościowym chłopiec o imieniu Lennon trzyma napis, który w wersji pierwotnej namawiał, by podczas referendum głosować za definicją małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Jednak oryginalny zielony napis jest przekreślony na czarno i słowo „Yes” zostaje zastąpione „No”. Z wprowadzonych w napisie „poprawek” wynika, że nastolatek solidaryzuje się z ruchami gejowskimi i lesbijskimi dążącymi do uzyskania dla par jednopłciowych tych samych przywilejów co małżeństwo.

Ks. Gary LaMoine z kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Barnesville zaznaczył w rozmowie z agencją Associated Press, że historia nie jest dokładnie taka, jak ją przedstawia rodzina chłopca. Odmówił jednak podania szczegółów, gdyż, jak podkreślił, w tej sprawie winien jest rodzinie zachowanie tajemnicy.

W wyniku referendum podczas niedawnych wyborów prezydenckich mieszkańcy Minnesoty zadecydowali o tym, że nie będzie mogło być konstytucyjnie chronione małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Obrońcy małżeństwa i rodziny przegrali ze zwolennikami legalizacji związków między przedstawicielami jednej płci różnicą około 4 punktów procentowych.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama