Nowy numer 25/2018 Archiwum

Artur Zawisza. Polityk. Faszysta

Faszysta? A tak. Dowiedzieliśmy się tego z poniedziałkowego programu „Tomasz Lis na żywo”.

Program dotyczył wydarzeń Dnia Niepodległości, ze szczególnym uwzględnieniem Marszu Niepodległości.

– W Marszu uczestniczyli patrioci. Gdyby żył śp. Stanisław Szczuka, szedłby z nami… – powiedział Zawisza, zwracając się do Kazimiery Szczuki.

– Proszę nie wycierać swojej faszystowskiej mordy imieniem mojego ojca! – zareagowała feministka.

Jasne, emocje. Ale właśnie emocje ujawniają to, co naprawdę tkwi w sercu. Tam rodzą się motywacje i to one wyznaczają prawdziwy kierunek zaangażowania. Dopóki Szczuka trzymała nerwy na wodzy, słyszeliśmy, co mówi. Gdy złość wzięła górę nad zachowaniem względnie poprawnym, dowiedzieliśmy się, co myśli. To cenna wiedza, bo ujawnia podstawy oskarżeń nawet nie prawicy, lecz wszystkich, którym z lewicą nie po drodze. Pokazuje, że podstawy te są nawet nie wątłe, lecz żadne.

Mówił mi kiedyś Jan Pospieszalski, że pewna feministka odmówiła udziału w jego programie, bo „nie będzie występowała z tą faszystką Najfeld”. Nie wiem, która to była feministka, ale jej reakcja w zestawieniu z reakcją Szczuki pokazuje styl myślenia tamtego środowiska: kto nie z nami, ten faszysta. No bo cóż takiego zrobił Zawisza, że ma „faszystowską mordę”? No, ma wąsik, fakt. Ale czy to już wystarczy, żeby go uważać za faszystę?  Najwyraźniej nie trzeba spełnić żadnych kryteriów z wyjątkiem jednego: nie podzielać poglądów lewej strony.

Gdybyż to myślenie ograniczyło się tylko do kręgów feministek i im podobnych środowisk, nie byłoby problemu. Niestety, lewicowe środowiska, demonstrujące w Dniu Niepodległości, są tytułowane w mainstreamowych mediach bez zająknięcia jako „antyfaszyści”. Na jakiej podstawie? Czy na takiej, że – jak czytamy na stronie Antify – są „grupą radykalnych antyfaszystów mających na celu fizyczne i ideologiczne wyeliminowanie skrajnej prawicy jako siły politycznej”? (Czytaj więcej: "Antifa: bandyci wzywają do eksterminacji")

Tak więc, jeśli nie wiesz jeszcze, Czytelniku, kim właściwie jesteś, dowiesz się tego, gdy wyeliminuje Cię fizycznie antyfaszysta.

« 1 »
oceń artykuł
 • Wrzosek
  15.11.2012 17:43
  Tzw. lewica (u nas SLD,trochę z PO,z RP)to potomkowie czerwonych faszystów i tak trzeba ich nazywać. Oni kontynuują zbrodniczą ideologię leninowską - walka klas. Sprytne, perfidne odwracanie kota ogonem. Swoją bandycką komunistyczną tożsamość przyklejają katolikom. A więc - nazywajmy ich czerwonymi faszystami. Hitler i Lenin - ich ideowe bożyszcze.
 • krzysztof
  17.11.2012 22:02
  Czytam komentarze i oglądam statystyke Nazwijmy to "poparcia" dla komentarzy. Ludzie, czy już "Prawdziwą Gazetę" zamknęli? Proszę jak niezbadane są ścieżki Pana. Komuniści zaczęli czytać Gościa Niedzielnego. Teraz tylko czekać na nawrócenia. :)
  doceń 0
 • asco
  19.11.2012 15:42
  Złodziej, oszust, parszywa kanalia
  polecam google - artur zawisza tempo
  doceń 0
 • Sędzia sprawiedliwy
  20.11.2012 18:50
  Artur Zawisza powinien zostać zamknięty! On demoralizuje mlodziez i dzieci! Jego wypowiedzi i zachowanie pokazują ze nie różni sie od tych co zabijali za idee! On nie powinien w ogóle publicznie występować! Nie wierze ze Polacy chca by ich reprezentował. Az strach pomyśleć, ze taki mógłby rządzić Polska. Broń nas Boże!!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji