Nowy numer 47/2020 Archiwum

Naczelny "Rz" oddaje stery

Tomasz Wróblewski oddał się do dyspozycji Rady Nadzorczej wydawnictwa Presspublica

Publikujemy treść oświadczenia Redaktora Naczelnego "Rzeczpospolitej"

W zaistniałej sytuacji, mając na względzie dobre imię "Rzeczpospolitej", poinformowałem zarząd, że oddałem się do dyspozycji Rady Nadzorczej wydawnictwa Presspublica. Do najbliższego posiedzenia Rady Nadzorczej przebywać będę na urlopie. Obowiązki kierowania redakcją powierzam mojemu zastępcy redaktorowi Andrzejowi Taladze.

-Tomasz Wróblewski, Redaktor Naczelny

Decyzja Tomasza Wróblewskiego jest skutkiem burzy jaka rozpętała się po publikacji "Rz" z dnia 30.10.2012 r., w której redakcja poinformowała, że we wraku prezydenckiego tupolewa znaleziono trotyl i nitroglicerynę. Tekst rozpętał polityczną burzę, doszło do bardzo ostrej wymiany słów między Jarosławem Kaczyńskim i Donaldem Tuskiem. Jednak w czasie konferencji prasowej Naczelnej Prokuratury Wojskowej wiadomości o materiałach wybuchowych zostały zdementowane. Płk. Ireneusz Szeląg z NPW poinformował, że dziennikarze popełnili błąd w interpretacji badań, które na wrakowisku przeprowadzono za pomocą specjalistycznej aparatury. Jak zauważył, dotychczasowe badania nie wykazały obecności trotylu, jednak specjalistyczne ekspertyzy wciąż jeszcze trwają i ostateczne wyniki nie są znane.

 

« 1 »

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także