Nowy numer 20/2022 Archiwum

Homoseksualiści biorą częściej

Dwuletnie badania na populacji 4 tysięcy osób wykazały, że homoseksualiści zażywają narkotyki 7 razy częściej niż inni.

Według opublikowanego raportu,  najpoważniejszego z dotychczasowych,  więcej niż co trzeci homoseksualista i biseksualista zażywał co najmniej jeden narkotyk w ostatnim miesiącu. Badania zostały przeprowadzone przez University of Central Lancashire oraz Fundację Gejów i Lesbijek więc trudno im byłoby zarzucić tendencyjność. Jednocześnie według raportów Crime Survey dla Anglii i Walii (Instytutu Badania Przestępczości) wśród normalnej populacji do zażywania tych używek przyznało się 5 procent ankietowanych.   

Według naukowców najczęściej stosowanymi substancjami jest  marihuana i tzw. „poppers", czyli azotyny alkilu  wdychanych w celach rekreacyjnych i  sprzedawanych w małych buteleczkach.

Ze studium, opublikowanego w „Independent”, wynika, że homoseksualiści i biseksualiści  zażywają 10 razy częściej kokainę i 13 razy częściej ketaminę. Jednocześnie wykazano, że o ile z wiekiem liczba osób przyjmujących narkotyki w ogólnej populacji spada, to lesbijki, geje i biseksualiści w wieku od 36 do 40 lat biorą tyle, ile młodzi.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze