Nowy numer 47/2022 Archiwum

Brutalne interpretacje incydentu

Ubolewanie „z powodu cierpienia uczniów szkoły, którzy zostali skrzywdzeni brutalnymi interpretacjami incydentu” w Salezjańskim Gimnazjum w Lubinie wyraził w przesłanym KAI oświadczeniu ks. Alfred F. Leja SDB.

Brutalne interpretacje incydentu   Gośc Legnicki (39/2012)/www.lubinextra.pl Przełożony Inspektorii Towarzystwa Salezjańskiego św. Jana Bosko we Wrocławiu wskazuje, że choć dyrektor szkoły ks. Marcin Kozyra nie był autorem scenariusza „otrzęsin”, to powinien zauważyć, że niektóre jego elementy stwarzają wrażenie przekroczenia granicy dobrego smaku i nie powinien zezwolić na ich realizację.

Poniżej pełny tekst oświadczenia:

 

OŚWIADCZENIE KS. INSPEKTORA ALFREDA LEJI

w sprawie „otrzęsin” w Salezjańskim Gimnazjum im św. Dominika Savio w Lubinie


Wydarzenie, które poruszyło media i wywołało falę komentarzy miało miejsce w trakcie tak zwanych „otrzęsin” uczniów klas pierwszych. Należy podkreślić, iż dyrektor szkoły ks. Marcin Kozyra nie jest autorem scenariusza tych „otrzęsin”. Powinien jednak zauważyć, że niektóre elementy scenariusza mogą powodować wrażenie przekroczenia granicy dobrego smaku i nie zezwolić na ich realizację. W przyszłości tego rodzaju praktyki zostaną wycofane ze zwyczajów gimnazjum. Wyrażam ubolewanie z powodu cierpienia uczniów szkoły, którzy zostali skrzywdzeni brutalnymi interpretacjami incydentu. W sprawie ks. Marcina Kozyry wiążącym będzie stanowisko Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

 

ks. Alfred F. Leja SDB
Inspektor

Wrocław, 24.09.2012 r.

Przeczytaj komunikat, jaki w tej sprawie wystosowała szkoła:

Brutalne interpretacje incydentu  

oraz list, który do Rzecznika Praw Dziecka skierowała Rada Rodziców (na kolejnej stronie).

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy