Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Ksiądz obsadzony w roli zboczeńca

Zabieramy głos w związku z atakiem mediów na dyrektora Salezjańskiego Gimnazjum w Lubinie, ks. Marcina Kozyrę.

Jesteśmy rodzicami trójki dzieci, z których najmłodsze jeszcze do gimnazjum uczęszcza, zaś starsze to już jego absolwenci. Zarówno my, jak synowie i córka ze szkoły jesteśmy zadowoleni. Katolicki charakter, wysoki poziom wychowania i nauczania - z pewnością najlepsze gimnazjum w mieście, atmosfera niewielkiej placówki, gdzie wszyscy się znają, budują poczucie wspólnoty. W tej szkole jest bardzo bezpiecznie, nie są nam znane żadne przypadki fizycznej agresji wśród uczniów, na co z pewnością wpływ ma pewien (nie za duży, ale widoczny) szkolny rygor. Od 8-miu lat ks. Marcin Kozyra kieruje gimnazjum, więc jest to w znacznej mierze jego zasługa. Ponadto dzięki jego zaangażowaniu szkoła postawiła niewielką halę sportową, dzięki czemu dzieci nie tułają się po salach w innych szkołach. Popołudniami są tam dodatkowe zajęcia sportowe dla chętnych uczniów.

Od kilku dni przeżywamy, rodzice i dzieci, wykreowany przez media (zaczęła lokalna redakcja TV Odra) wielki „skandal”,w którym Ks. Dyrektor został obsadzony w roli zboczeńca, pedofila, a co najmniej o to podejrzanego. To są wszystko wierutne bzdury. Ten „skandal” już trwa kilka lat- zdjęcia z otrzęsin pierwszaków każdorazowo są zamieszczane na stronach szkoły i zdaje się, że dopiero po 7-miu latach ktoś dopatrzył się „afery” Usiłuje się zniszczyć człowieka, który jest głęboko, bez udawania, zaangażowany w sprawy młodzieży. Jest stale obecny w szkole i to głównie nie w gabinecie ale wśród uczniów na szkolnych korytarzach. W czasie letnich i zimowych wakacji wyjeżdża z młodzieżą na spływy kajakowe i zimowiska. W trakcie roku szkolnego organizuje wyjazdowe rekolekcje. Opiekuje się parafialną grupą Odnowy w Duchu Świętym. Stara się również pracować z (nad ) rodzicami. Przy okazji co dwumiesięcznych wywiadówek organizuje wykłady na temat wychowania. W październiku będzie można uczestniczyć w całodziennych warsztatach uczących, jak być lepszymi rodzicami.

Jednocześnie media wyrządzają wielką krzywdę dzieciom, nie tylko widocznym na zdjęciach, ale i wszystkim uczęszczającym do gimnazjum – Internet jest pełen wulgarnych komentarzy, dziennikarze natarczywie zaczepiają uczniów. Również i cała szkoła na tym cierpi, wręcz się boimy o jej dalszy los.

Szczęść Boże!

 

Przeczytaj też:

« 1 »

Zobacz także

 • Przemek
  21.09.2012 11:22
  A co w tym niegodnego??? Na koloniach też odbywają się takie otrzęsiny i nikt tam się nie doszukuje niemoralnych zachowań. A tu bo "KSIĄDZ" to bij zabij a na konie ukrzyżować. Tyle jest wiary i poszanowania dla drugiego człowieka w tym narodzie katolickim. W internecie piszemy obelgi i rzucamy oskarżenia a w niedziel do kościoła. I panie boże czy mnie widzisz to ja twój obłudnik!!!
 • aseret
  22.09.2012 11:33
  jedno słowo-obrzydliwość,
  doceń 0
 • NETTE
  24.09.2012 14:32
  ludzixe, nie dajcie się zwodzić lewackim mediom! dzieci nikogo nie lizały - zabawa polega na umoczeniu buźki musztardą, śmietaną, etc, aby wyglądała jak pyszczek kota! czy widzicie jakąś różnicę?
  Media zrobią wszystko, żeby zniszczyć człowieka - i te dzieci! Zapoznajcie się z tym, co mówią dzieci i ich rodzice! Nie tylko dziennikarze, ale i wy, powinniście dążyć do poznania PRAWDY!
  doceń 4
 • Jadwiga
  28.10.2012 17:42
  To my jesteśmy grzeszni. W niewinnej zabawie, gdzie normalnie wychowywane dziecko nie widzi i nie czuje nic grzesznego, a tylko dobrą zabawę, widzimy podtekst seksualny. I na siłę chcemy te swoje brudne myśli i skojarzenia wepchnąć na czyste i niewinne dzieci.
  Ludzie opamiętajmy się.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL