Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Boża logika jest inna

Bóg wybrał to, co niemocne […]; i to, co nie jest szlachetnie urodzone według świata i wzgardzone, i to, co nie jest, wyróżnił Bóg. 1 Kor 1, 27-28

Już prorok Izajasz głosił: „myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami”. Również św. Paweł przekonuje Koryntian, że Boża logika jest inna od ludzkiej. Bóg „wybrał to, co głupie w oczach świata”; wybrał to, co niemocne i wzgardzone… Właściwie dlaczego? Dlaczego nasz Bóg nie wybrał tego, co mocne – wszak jest Wszechmocny? Dlaczego nie wybrał tego, co mądre „według oceny ludzkiej” – wszak jest Mądrością? Dlaczego nie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, lecz niesie krzyż? Dlaczego przychodzi nie w wichurze, lecz w lekkim powiewie? Dlaczego niewielu przed Nim możnych i szlachetnie urodzonych, a wielu wzgardzonych? Czy my – szukając zwycięstwa, panowania, dominacji, mocy – działamy zgodnie z Bożą logiką, czy też szukamy samych siebie?

« 1 »
oceń artykuł
 • Zygmunt_Stary
  01.09.2012 08:36
  Kiedy patrzę na faktyczne nasze wybory to stwierdzam że wśród przez nas wybranych:
  "Niewielu tam mędrców według oceny ludzkiej, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych."
  Wybieramy " to, co głupie", "to, co niemocne(niezdolne do działania w interesie swoich wyborców)".
  Nie szanujemy też naszych wyborów są one"wzgardzone" przez nas samych.

  Czy jednak w taki to oto sposób realizujemy WOLĘ BOŻĄ zapisaną w NAUCZANIU?

  Nie - wręcz przeciwnie!
  Ci, którzy chcą być wybrani przedstawiają się jako mędrcy, możni, szlachetnie urodzeni?
  A może raczej jako lepiej rozumiejący rzeczywistość, przyjacielscy, ustosunkowani, zatroskani, aby nas zmylić.

  Czy to wszystko cokolwiek daje, pozwala dokonać właściwego wyboru?

  Odpowiedź jest w ostatnim zdaniu:
  "w Panu się chlubił ten, kto się chlubi".

  Jeżeli nie odkryjemy na nowo, że tylko ten jest godny naszych wyborów, który żyje, działa i dumny jest jedynie z tego, że jest "bożym dzieckiem" i to co czyni, na Chwałę Boga czyni, będziemy nieustannie wybierać "mniejsze zło", ale ZAWSZE ZŁO!!!

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji