Nowy numer 22/2020 Archiwum

"Zapraszam Pana do komisariatu"

Reportaż z bezprawnego aresztowania obrońcow życia na Przystanku Woodstock

Co na temat wystawy myślą uczestnicy Przystanku Woodstock? Jak zareagowała policja na deptanie antyaborcyjnego plakatu? Co zarzucono organizatorom wystawy? Zobacz reportaż przygotowany przez Razem.tv:

Przeczytaj też komentarz prawnika Czy Owsiak stoi ponad prawem?

a także tekst Obrońcy życia bezprawnie zatrzymani na Woodstock

« 1 »
 • Winston Smith
  03.08.2012 19:40
  Anarchizujące środowisko odwiedzają głowy państw (Komorowski i Gauck), a na straży "czystości ideowej" festiwalu stoją funkcjonariusze państwowej policji, którzy aresztują ludzi pokazujących prawdę o zabijaniu dzieci (wg policji pokazujących tę prawdę "nielegalnie"), a które to zabijanie odbywa się zgodnie z "prawem".

  Warto przypomnieć pewien cytat z 1984 Orwella: "The sacred principles of Ingsoc. Newspeak, doublethink, the mutability of the past."

  "Święte zasady Ingsoc. Nowomowa, dwójmyślenie, zmienność przeszłości."

  *Ingsoc - słowo z nowomowy, nowe określenie na "angielski socjalizm" - polityczną ideologię totalitarnego państwa z powieści Orwella

  *Newspeak - nowomowa, sztuczny język obowiązujący w totalitarnym państwie Oceania z powieści Orwella. Charakteryzuje się tendencją do eliminacji jak największej liczby "niepotrzebnych" lub niekorzystnie (z punktu widzenia ideologii państwowej) nacechowanych wyrazów przez zastąpienie ich sztucznymi, ale poprawnymi ekwiwalentami, w celu strywializowania języka (ogłupienie ludności) oraz wyeliminowania nieprawomyślności przez takie przekonstruowanie języka, by niemożliwe stało się sformułowanie w myśli czegokolwiek, co godziłoby w panujący reżim – zarówno poprzez mowę, jak i myśli (tzw. myślozbrodnia)

  *Dwójmyślenie - w nowomowie oznacza on przede wszystkim "umiejętność wyznawania dwóch sprzecznych poglądów i wierzenia w oba naraz" (nawiązanie do dialektyki marksistowskiej).
  doceń 9
 • Maxim
  04.08.2012 09:37
  Ci wszyscy ewangelizatorzy itp nie potrzebnie się pchają na tego typ imprezy jak Przystanek Woodstock. Ludzie, którzy jadą na Woodstock nie jadą po to żeby słuchać Ewangelii a po to żeby się zabawić, słuchać muzyki, potarzać się w błocie jak ktoś lubi itp. Nawet jeśli pogadają z jakimś ewangelizatorem to i tak nic to nie da. Po kilku minutach i tak wrócą do imprezowania. Jak będą chcieli ewangelizacji to wybiorą się np na Jasną Górę. Czasami ewangelizatorzy zachowują się jak Świadkowie Jechowy, wpychają się tam gdzie nikt ich nie chce i się przy okazji ośmieszają.
 • Hanys
  04.08.2012 11:48
  Nie trzeba Ewangelizowac tych ktorzy tego nie potrzebuja ---bo juz mocno wierza--- tylko tych ktorzy sa zagubieni ....... wybaczcie mi ,ale nie rozumiem tych wspisow ......Chrystus sam mowil ze trzeba chorych uzdrawiac
  doceń 11
 • Rafał Sudoł
  04.08.2012 20:40
  Nie wiem kiedy Pan Dzierżawski złożył podanie o pozwolenie na wystawę ale nie może być tak, że nie otrzymał odpowiedzi. Powinien otrzymac albo pozytywną albo negatywną. Mówienie, że ma zgodę, bo nie przyszła negatywna odpowiedź to nadużycie. Stosowny urząd ma ustawowy nakaz odpisania na każdą prośbę o prtest wystawę czy cokolwiek innego. Moim zdaniem niedpoatrzono tu formalności, bo gdyby miał zgodę na piśmie, mógłby przyjechac nawet pluton policji i nic by nie wskórali. A tak, teraz afera z powodu braku stosownego papierka.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama