Nowy numer 28/2018 Archiwum

Hipsterzy w Powstaniu

Niecodzienny spektakl - "Powstanie" będzie można obejrzeć od 2 do 5 sierpnia o godzinie 20 –tej w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Dziesięcioro młodych ludzi zamkniętych w szklanym akwarium, a wokół obrazy z Powstania Warszawskiego przeplatające się z rzeczywistością współczesnej Warszawą - tak wyglądają przygotowania do premiery spektaklu. Wyreżyserował  go Radosław Rychlik, aby uświetnić 68. rocznicę wybuchu Powstania. Bohaterowie są rzucani raz w realia Warszawy sierpnia 1944, raz we współczesność. Odgrywając w ten sposób podwójne role - młodych powstańców i ich dzisiejszych rówieśników. - Gdyby powstanie było dzisiaj, to ono tak by właśnie wyglądało. Ci młodzi ludzie mieliby w kieszeniach iPhone'y i słuchawki na uszach, a z drugiej strony byliby gotowi zaprotestować przeciwko czemuś, co uważaliby za zło - opowiada o idei przedstawienia Jan Ołdakowski - dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. - Reżyser zadaje pytanie, czy jest możliwe pokazanie warszawskiego hipstera w powstaniu. Młodego człowieka, który pokazuje swoje emocje, reaguje na walec historii eksponując swoją wrażliwość, tak jak robi to dzisiejsza młodzież .
 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama