Nowy numer 15/2020 Archiwum

Groźba katastrofy demograficznej

Koreańczykom grozi zagłada - ostrzega koreańskie ministerstwo zdrowia.

Według tamtejszych socjologów po 40 latach bezwzględnej walki z przyrostem naturalnym Korea Południowa znalazła się na krawędzi nieodwracalnej katastrofy demograficznej. Wskaźnik dzietności wynosi tam zaledwie 1,2 dziecka na kobietę, czyli jest 0,1 procenta niższy niż w Polsce.

Aby Korea miała szanse na przetrwanie, potrzebuje natychmiastowego podniesienia dzietności przynajmniej o 0,6 procenta – podkreślają naukowcy. Koreański Kościół od samego początku ostrzegał przed katastrofalnymi skutkami demograficznej kampanii, a w szczególności tak zwanego prawa o zdrowiu matki i dziecka, którym w 1973 r. zalegalizowano aborcję. Dziś dokonuje się ich tam 1,5 mln rocznie.

« 1 »

Polecamy

 • osiołek
  14.07.2012 20:54

  No tak, czytelnik ma sie dowiedzie o „Groźnej katastrofie demograficznej” Południowej Karei !
  Nie wchodzę w socjologiczne spekulacje, ale wiem, że
  P. Korea liczy 99 329 km kwadratowych, ludności 50 milionów (459 na km kw)
  Polska - 312 679 km kw.   ludności (?)   (123 na km kw.)

  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama