Nowy numer 38/2021 Archiwum

Ksiądz nie kumpel

Aby ksiądz był „prawdziwy”, musi się wystrzegać połowiczności i bylejakości – przestrzegał bp, który przewodniczył 29 czerwca wieczornemu czuwaniu modlitewnemu w sanktuarium maryjnym w Bielsku-Białej Hałcnowie. Wśród kilkudziesięciu kapłanów celebrujących liturgię było 14 konsekrowanych ponad miesiąc temu neoprezbiterów diecezji bielsko-żywieckiej.  

Bp Greger zauważył, że ksiądz ma dzisiaj wiele do dania, zwłaszcza ludziom młodym. „Tylu ich jest, którzy - choć zgubili drogę do Kościoła - szukają ojca, przyjaciela, trwałych wartości. Dla takich ksiądz nie stanie się autorytetem na ambonie, bo oni do kościoła nie chodzą; nie zaimponujemy im złotym ornatem czy czystą, wyprasowaną komżą. Oni szukają spojrzenia, obecności, konkretnych oznak życzliwości” – dodawał i podkreślał, że ksiądz musi być przede wszystkim ewangeliczny.

„Nie musi i nie powinien grać idola, kumpla - tych oni mają aż nadto. Ale ksiądz musi być sobą, musi być księdzem, który głoszone słowa zestraja ze swoim życiem. Tyle i aż tyle” – mówił biskup.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama