Nowy numer 39/2023 Archiwum

Do Częstochowy na rowerach

Wyruszyła XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa z Rzeszowa do Częstochowy. Pielgrzymi z różnych zakątków naszego kraju oraz z zagranicy w ciągu sześciu dni przejadą 600 kilometrów.

„Taki wyjazd rowerowy do Częstochowy nie miałby większego sensu, gdyby nie było motywacji religijnej, jaką daje pielgrzymka” – mówili kolarze, którzy dziś wyruszyli  w XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerowej.  

Trasa prowadzić będzie szlakiem sanktuariów maryjnych oraz szlakiem papieskim, związanym z życiem i wizytami Jana Pawła II w Polsce. Uczestnicy rozpoczęli swoje rekolekcje na rowerze od Mszy św., której przewodniczył biskup Edward Białogłowski.

Przemierzane kilometry pomagają rozważać intencje, które ze sobą wieziemy. Wtedy nieważny jest wiek, marka roweru czy miejsce zamieszkania. Ważne jest to, co mamy w sercu i co chcemy ofiarować Czarnej Madonnie” – zapewnia Anna Woźniakowska, która na rzeszowski start pielgrzymki przyjechała z Warszawy.

Trasa i trudy pielgrzymowania nie są straszne także najmłodszym kolarzom. 13-letni Aleksander nie obawia się, że mógłby nie dojechać do celu. - Rok temu byłem w Rzymie, więc wiem co mnie czeka, choć nie znaczy, że będzie łatwo. Jedziemy przez góry, więc mogą przydarzyć się rożne rzeczy. Będą się modlił codziennie o to, bym pojechał bez przeszkód – powiedział.

Pątnikom towarzyszy hasło roku duszpasterskiego „Kościół naszym domem". Pielgrzymka, organizowana przez Katolicki Klub Sportowy im. Jana Pawła II, dotrze na Jasną Górę 6 lipca.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast