Nowy Numer 38/2019 Archiwum

WHO instruuje jak zabić dziecko

Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała mordercze wytyczne w poradniku aborcyjnym

Jako „przerażającą lekturę” określił szef grupy amerykańskich obrońców życia z Minnesoty wydany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) poradnik, opisujący różne metody skutecznego dokonywania aborcji na różnych etapach rozwoju dziecka przed jego urodzeniem.
Chodzi o drugie wydanie dokumentu „Bezpieczna aborcja: techniczne i strategiczne wytyczne do systemów opieki zdrowotnej”, który pierwotnie ukazał się w 2003 roku. Dyrektor wykonawczy organizacji pro-life Minnesota Citizens Concerned for Life (MCCL) Scott Fischbach ostrzega, że to w istocie instrukcja zabijania kobiet i ich nienarodzonych dzieci, szczególnie w państwach rozwijających się. „Niektóre z zaleceń, przyznaje to sama WHO, są oparte na skąpym materiale dowodowym. Są one naprawdę ryzykowne i śmiercionośne” – dodaje.

Działacz przyznaje, że przez wiele lat WHO pomogła milionom ludzi, przyczyniając się do ochrony i poprawy ich życia, jednak publikując te „mordercze wytyczne w celu postępu i promocji aborcji organizacja stanęła dokładnie po przeciwnej stronie”. Zdaniem obrońcy życia, odpowiedź na pytanie, jak przeciwdziałać w niektórych krajach nielegalnym aborcjom i wysokim wskaźnikom śmierci okołoporodowych jest bardzo prosta: zapewnić dostęp do czystej wody, zasobów nieskażonej krwi i dobrej opieki zdrowotnej. „Statystyki potwierdzają, że te rzeczy, a nie legalizacja aborcji, ocalają życie kobiet” – dodał.

Poradnik zawiera cztery główne tematy: szacunkowe dane nt. niebezpiecznej aborcji na świecie, najnowsze zalecenia dotyczące wykonywania aborcji, rekomendacje w odniesieniu do rozszerzenia dostępności usług aborcyjnych oraz rady nt. zasad polityki i ustawodawstwa. Choć ostatni aspekt nie ma nic wspólnego z kwestiami medycznymi, WHO uznała, że kwestie te są ważne, aby umożliwić wprowadzanie proaborcyjnego prawa, szczególne dla młodych kobiet.

Obrońcy życia od dawna twierdzą, że dane na temat wzrostu liczby tzw. niebezpiecznych aborcji na świecie, przeprowadzanych poza szpitalami i klinikami – przedstawiane przez WHO – są wątpliwe. Analizując dane z kilkunastu krajów rozwijających się, zwolennicy zabijania dzieci nienarodzonych powtarzają znany argument, że zakaz przerywania ciąży jest poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia kobiet.

Obrońcy życia dowodzą, że ze względu na brak właściwych sprawozdań i nieprecyzyjny model statystyczny dane agendy ONZ nt. śmiertelności wśród kobiet są mocno zawyżone. Działacze pro-life przypominają, że lobby proaborcyjne często posługuje się przesadzonymi i nieprawdziwymi danymi po to, by wymóc akceptację społeczną konkretnych przepisów pozwalających na legalizację zabijania dzieci nienarodzonych. Tak było przed uchwalaniem ustawy aborcyjnej w Wielkiej Brytanii w 1967 r. oraz w latach 70. ubiegłego wieku, by usprawiedliwić decyzję Sądu Najwyższego USA legalizującego aborcję. Dr Bernard Nathanson, który był wówczas propagatorem aborcji, przyznał po latach, że dla celów kampanii celowo nawet pięciokrotnie zawyżał liczbę nielegalnych aborcji.


 

« 1 »

Zobacz także

 • +antysmok
  23.06.2012 20:06
  Każdy totalitarny system i ideologia ma listę tych, których trzeba wyeliminować: Komuniści mieli arystokrację i burżuazję, naziści Żydów a socjal-liberałowie dzieci nienarodzone.
  doceń 4
 • Adrian
  24.06.2012 13:39
  Co jest jakiś absurd co ludzie robią
  doceń 0
 • Maurycy_Teo
  24.06.2012 19:21
  Oczywiście jestem osobiście przeciwko aborcji, ale oburzanie się na tego typu publikacje jest interwencją w wolność słowa. Każdy ma prawo wydawać i czytać co mu się podoba, a konstytucja to prawo dozwala. Powinno się to wydać w Polsce i pozwolić przeczytać każdemu, kto chce to poznać.

  Oczywiście dostanę setkę minusowych głosów, chcę jednak tylko podkreślić, że napisałem to w kontekście trwającej na Gościu dyskusji o niby-cenzurze nakładanej na książki zachęcające do nielitościwego bicia i tresury dzieci już narodzonych. Zastanówcie się, dlaczego jedną "cenzurę" odrzucacie, a inną sami chcecie nakładać...?
 • niekonwencjonalna
  17.10.2018 12:39
  osobiście uważam, iż mężczyźni nie powinni zabierać głosu w temacie aborcji. Łatwo jest wam mówić o tym i bronić praw nienarodzonych dzieci, ponieważ problem nie dotyczy waszego ciała. Robicie z siebie obrońców życia, a jednocześnie porzucacie kobiety w ciąży ze strachu przed odpowiedzialnością. Co ma zrobić taka kobieta? Gdzie jest sprawiedliwość, skoro to kobieta w przypadku „wpadki” jest obciążona największą odpowiedzialnością? Powiem tak. Wbrew mitowi iż każda kobieta jest w stanie pokochać dziecko, prawda wyglada zupełnie inaczej. Wbrew jakimś starożytnym stereotypom marzeniem każdej kobiety nie jest mieć dziecko. Skoro ktoś podejmuje się współżycia, wiąże się to z możliwością tzw „wpadki”. Ale dlaczego to kobieta ma płacić za to? Zdaje sobie sprawe, ze z męskiego punktu widzenia zrozumienie moich slow nie jest możliwe. Aczkolwiek weźcie sobie panowie do serca, ze w razie niechcianej ciąży to kobieta ma problem na głowie (a właściwie w brzuchu), nie wy. Dlatego osobiście uważam, iż decyzja na temat zatrzymania dziecka bądź nie, powinna należeć tylko i wyłącznie do kobiety której sprawa ta dotyczy, a prawo i religia nie powinny się do tego mieszać, gdyż jest to kwestia indywidualna.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL