Nowy numer 39/2023 Archiwum

Mucha: PZPN jest źle zarządzany

Polski Związek Piłki Nożnej jest źle zarządzany, nie stworzył dobrych warunków dla kadry na Euro 2012 i źle organizuje szkolenie młodzieży - uważa minister sportu Joanna Mucha. Zastrzegła jednak, że nie ma na razie podstaw, by wprowadzić do PZPN kuratora.

Mucha powtórzyła na wtorkowej konferencji prasowej, trzyma za słowo prezesa PZPN Grzegorza Latę, który miał zadeklarować, że jeśli polska drużyna odpadnie w pierwszej fazie Euro 2012, to złoży rezygnację. "To deklaracja prezesa, a ja po prostu się spodziewam, że z tej deklaracji się wywiąże" - powiedziała minister.

Pytana, dlaczego uważa, że Lato powinien odejść powiedziała: "W moim przekonaniu nie stworzył dobrych warunków dla naszej kadry, naszej reprezentacji. O tym mówią sami zawodnicy. Po drugie, Polski Związek Piłki Nożnej jest źle zarządzany i uważam, że jest bardzo źle prowadzone szkolenie młodzieży i są bardzo słabe struktury". Zdaniem minister sportu to wszystko "daje powód, by wołać o zmiany w PZPN-ie".

Minister przyznała, że prowadzi rozmowy na temat Związku z prezydentem UEFA Michelem Platinim i przewodniczącym FIFA Seppem Blatterem. Nie ujawniła jednak szczegółów tych rozmów. Wypytywana przez dziennikarzy przyznała jedynie, że nie padło w nich nazwisko Zbigniewa Bońka, jako kandydata na prezesa PZPN.

"PZPN działa w formie niezależnej od ministra sportu i wpływ na zmiany organizacyjne mam bardzo niewielki. (...) Narzędzi, które wymuszałyby jakieś rozwiązania minister sportu nie ma. O tym się przekonali moi poprzednicy i ja również o tym wiem" - zastrzegła Mucha.

Pytana, czy wprowadzi do Związku kuratora przypomniała, że to może zrobić sąd, któremu trzeba przedstawić argumenty przemawiające za takim rozwiązaniem. "Na tę chwilę, po kontrolach, które zostały w PZPN przeprowadzone, takich twardych argumentów po prostu nie ma" - powiedziała.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast