Nowy numer 30/2021 Archiwum

Będą bronić rodziny w Sejmie

Propagowanie wartości rodzinnych i wspieranie inicjatyw na rzecz świętości życia - to główne cele Parlamentarnego Zespołu Wychowanków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Liczy on 54 posłów, głównie z PiS. Jest też 4 posłów Platformy Obywatelskiej oraz dwóch senatorów: Dorota Czudowska i Wojciech Skurkiewicz. Zespół powstał z inicjatywy posła Roberta Telusa z Opoczna, który jednocześnie został wybrany na przewodniczącego tego gremium. Zespół będzie inicjował i popierał wszelkie inicjatywy legislacyjne, jak również projekty obywatelskie, które będą poprawiały sytuację rodzin w Polsce.

Posłowie będą chcieli uaktywniać członków Ruchu Oazowego, Akcji Katolickiej i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich na rzecz dobra wspólnego, wspierać osoby i instytucje działające na rzecz tych grup chrześcijańskich. Posłowie i senatorowie będą także przeciwdziałali zagrożeniom wynikającym z obecnych przejawów ateizacji życia publicznego i dyskryminacji katolików w Polsce i w świecie.

Członkowie Zespołu będą uczestniczyli i wspierali oraz propagowali wspólnotę Ruchu Oazowego, Akcji Katolickiej i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, ukazywali drogę osiągania dojrzałości chrześcijańskiej poprzez: spotkanie ze Słowem Bożym, uczestnictwo w liturgii, modlitwę, propagowanie życia i działalności sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego - założyciela i duchowego ojca Ruchu Oazowego, jednego z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama