GN 3/2019 Archiwum

Zmarł kard. Rodolfo Quezada

Gwatemalski kardynał Rodolfo Quezada, który wniósł wielki wkład w położenie kresu krwawej wojnie domowej w Gwatemali, zmarł w poniedziałek w wieku 80 lat - poinformowały lokalne źródła kościelne.

Prezydent Gwatemali Otto Perez Molina zarządził opuszczenie flag do połowy masztów i trzydniowa żałobę. O zmarłym kardynale powiedział: "Był wielkim bojownikiem o pokój i pojednanie w Gwatemali".

Według szacunków ONZ podczas wojny domowej w Gwatemali (1960-1996) zginęło lub zaginęło ok. 200 tys. osób.

Quezada został biskupem w 1972 roku. W 2001 roku Jan Paweł II mianował go arcybiskupem miasta Gwatemala. Dwa lata później Quezada został kardynałem.

 

 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy