Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Solidarność nie będzie blokować Euro

- Blokad w czasie Euro nie będzie – zadeklarował przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda w wywiadzie dla Gościa Niedzielnego.

Związkowcy z Solidarności zapowiadali, że w czasie mistrzostw Europy w piłce nożnej będą protestować przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego do 67 roku życia. W rozmowie z Gościem Niedzielnym szef „Solidarności” Piotr Duda stwierdził, że związek w czasie mistrzostw nie zawiesi działalności, ale jednocześnie zadeklarował, że nie ma zamiaru blokować dojścia na stadiony kibicom.

– „Blokad w czasie Euro nie będzie. Natomiast wielokrotnie podkreślałem, że „Solidarność” na czas mistrzostw nie ma zamiaru zawieszać działalności związkowej. Przecież mogą się pojawić problemy nie związane z systemem emerytalnym, na które będziemy musieli reagować” – podkreśla.

Zwraca również uwagę, że protesty „Solidarności” nie utrudniają życia społeczeństwu, które popiera postulaty związkowców, lecz rządzącym.

– „Nasze protesty organizujemy w taki sposób, aby nie utrudniać życia społeczeństwu, które jest po naszej stronie. Ostanie sondaże pokazują, że, po Panu Prezydencie, „Solidarność” ma największe poparcie społeczne. Natomiast będziemy utrudniać życie rządzącym, którzy w sprawie emerytur podjęli złą decyzję, nie zaprzestaniemy kampanii społecznej uświadamiającej Polakom jaką krzywdę zrobił nam rząd podnosząc wiek emerytalny” – deklaruje.

W rozmowie P. Duda komentuje też słowa Lecha Wałęsy o pałowaniu związkowców, mówi o swoich politycznych ambicjach oraz problemach współczesnej Polski.

Cały wywiad z przewodniczącym Dudą ukaże się w następnym numerze Gościa Niedzielnego, który będzie dostępny w sprzedaży w przyszłą środę.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama