Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pycha często bierze górę

Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie. J 2,5

To pewna zasada korzystania z pomocy Boga. Muszę wykonać wszystko, cokolwiek mi powie, choć może się to początkowo wydawać niedorzeczne, jak napełnianie stągwi wodą, gdy brakuje wina. Wypełniaj wolę Boga, a kiedyś odkryjesz sens Bożego działania. Dziś ludzie chcą wszystko od razu wiedzieć, rozumieć. Pycha często bierze górę nad pokorą – „Skoro nie rozumiem, to tego nie zrobię”. „Po co mam pościć? Po co się modlić, spowiadać, chodzić do kościoła?”. Ile razy słyszy się, że walka o coś nie ma sensu, bo i tak nie wygramy. Nie zmienimy polityki, gospodarki, prawa – to jest brak pokory i wiary.
To nie ty masz wygrać, to Bóg wygrywa, tylko trzeba Go o to prosić i Jemu wierzyć, nie mając zielonego pojęcia, jak On może to zrobić. Ucz się od Maryi – proś Jezusa,
gdy masz problem, i korzystaj z Jej wstawiennictwa, bo ono jest skuteczne. Maryja zajmie się twoim problemem jak matka. Owszem, nie jesteś Jej rodzonym dzieckiem, ale ludzie w Kanie też nie byli.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • Savonarola
  28.05.2012 04:42
  Myryja w Kanie Galilejskiej powiedziala Jezusowi-"Wina nie maja". Taka sensacja na weselu.Jeszcze wtedy nie wiedziala ,ze Jezus zdolny jest do wykonania cudu,bo przemienienie wody w wino bylo pierwszym cudem dokonanym przez Jezusa. Wode przechowywana w stagwiach do rytualnych obmyc-tak postepowali religijni Zydzi.Jezus w pewnym sensie zakpil sobie z religijnosci i wode zamienil w wino-napoj pomocny w zabawie,rozrywce.
 • adamo21
  28.05.2012 12:07
  Świetny komentarz..
  doceń 3
 • tata
  28.05.2012 13:52
  dzięki za te słowa ...
  doceń 0
 • prawda
  01.06.2012 19:35
  To prawda! Pycha i chciwość, te pierwsze dwa grzechy główne, dotyczą przede wszystkim duchownych!
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL