Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Będą sądzić się o miejsca na multipleksie

Na 25 maja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyznaczył termin rozpatrzenia skargi Fundacji Lux Veritatis wobec nieprzyznania Telewizji Trwam miejsca na pierwszym multipleksie cyfrowym, informuje "Nasz Dziennik".

Natomiast 5 czerwca w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbędzie się w tej sprawie publiczne wysłuchanie.

"NDz" przypomina, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie przyznała Fundacji Lux Veritatis - nadawcy Telewizji Trwam - koncesji na nadawanie na pierwszym multipleksie cyfrowym, tłumacząc to jej niepewną sytuacją finansową. Odwołanie zostało odrzucone. Skarga trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Fundacja zarzuciła KRRiT zmienne kryteria oceny poszczególnych wnioskodawców i złe przygotowanie procesu, w tym np. brak przetargu na koncesję, mimo że chętnych na nadawanie na pierwszym multipleksie cyfrowym było więcej niż miejsc.

Według Fundacji, działania Rady naruszają Konstytucję w zakresie zasady równości wobec prawa i zasady niedyskryminacji z powodu poglądów i wyznawanej religii, co jest łamaniem Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności.

« 1 »

Zobacz także

 • Z Warszawy
  02.05.2012 09:04
  TV Trwam jako telewizja o społeczno religijnym charakterze w ogóle nie powinna brać udziału w przetargu. Do przetargu mogą stawać stacje komercyjne, te od całodziennych reklam coca coli i innych produktów. A TV Trwam powinna mieć zagwarantowane miejsce na antenie jak dzisiaj. Metoda nadawania analogowa czy cyfrowa nie może mieć wpływu na ograniczanie dostępu. Rzad twierdzi ze metoda cyfrowa daje 8-krotnie więcej kanałów dla nadających wiec nie ma powodu aby ograniczać dostęp. Nie podoba mi się tez tzw. "niezależność" Krajowej Rady. Rada nie działa na księżycu tylko w tym kraju dla tego społeczeństwa. Wkrótce dowiemy się ze rzad również jest instytucja niezależną i nie musi słuchać społeczeństwa w imię "wyższych" celów.
  doceń 0
 • Ignas
  02.05.2012 11:40
  Mam tylko nadzieje, że sędzia nie będzie czerwony i lubiący GW to są czerwona zaraza i wtedy nic nawet najlepsze dowody nie pomogą gdy będzie sędzia szkodnikiem Polski.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama