Nowy numer 25/2018 Archiwum

Irlandia nie posłuchała JP2. Żałuje

Gdyby Irlandia w 1979 r. wsłuchała się w słowa Jana Pawła II, zdołałaby uniknąć wielu niepotrzebnych cierpień i kryzysów – pisze irlandzki prymas z okazji dzisiejszej rocznicy beatyfikacji.

Kard. Seán Brady przypomina jedyną podróż Papieża Polaka do tego kraju. Jego przesłanie uznaje za profetyczne i dalekowzroczne, zwłaszcza w odniesieniu do przesadnej zachłanności i aktów przemocy. Przyznaje jednak, że Irlandczycy nie przejęli się dostatecznie papieskimi słowami. Szczególne pozdrowienie kard. Brady kieruje do rodaków Papieża, dziękując im za świadectwo żywej wiary, którym wnoszą ważny wkład w życie tamtejszego Kościoła. Przypomnijmy, że według ostatniego spisu ludności, Polacy są największą mniejszości narodową w Irlandii. Jest ich tam ponad 115 tys.

« 1 »

Zobacz także

  • kleks
    01.05.2012 22:13
    Na pedofilow nie ma rady i bez wzgledu na to,co powiedzialby Jan Pawel II i tak Kosciol w Irlandii musi przejsc swoja droge krzyzowa.
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama