Nowy numer 25/2018 Archiwum

Tor Vergata raz jeszcze

W przeddzień pierwszej rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II w podrzymskim miasteczku uniwersyteckim Tor Vergata odbyło się w poniedziałek wieczorem czuwanie modlitewne młodzieży akademickiej z Wiecznego Miasta i kilku krajów Europy.

Na czuwanie to wybrano miejsce symboliczne; to tam w sierpniu 2000 roku w czasie Światowych Dni Młodzieży polski papież spotkał się z dwoma milionami osób.

Rocznicowe spotkanie modlitewne, w którym uczestniczyło około 3 tysięcy młodych ludzi, odbyło się przy krzyżu Dni Młodzieży, a przewodniczył mu papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej kardynał Agostino Vallini.

Na podium, u stóp krzyża ustawiono obraz Maryi-Stolicy Mądrości, który Jan Paweł II podarował dwanaście lat temu młodzieży Europy. Od tego czasu obraz pielgrzymował po ośrodkach akademickich.

Na czuwanie, zorganizowane przez diecezję Rzymu, złożyły się oprócz modlitwy, także wspomnienia, muzyka i refleksje młodzieży. Uczestniczy ona na uniwersytecie w Tor Vergata w europejskim zjeździe studentów pod hasłem: "Wkład młodzieży akademickiej w budowę nowego humanizmu".

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama